Seemnelint kergendab porgandi külvamist

Porgandite harvendamise tüütust tööst pääseb, kui kasutada seemnelinti. Baltic Agro ‘Jõgeva Nantes’ on müügil 4 m pikkusel seemnelindil.

Porgandiseemned on väga pisikesed ja seepärast on neid keeruline täpselt õigete vahedega külvata. Nii peab porgandit mõnikord isegi mitu korda harvendama, mis on aga taas lisatöö. Just sellel põhjusel ongi porgandiseeme õigete vahedega lindile pandud. Aednikul pole vaja teha muud kui lint külvivakku panna, niisutada ja mullaga katta.

BA_seemned_400x580_JogevaNantes.jpgPorgand 'Jõgeva Nantes' on keskvarane sort – hea säilitusporgand, mille mõnus maitse säilib kevadeni. Tugevad pealsed, viljad on sileda ja läikiva koorega, väga maitsvad ja ei lõhene. ‘Jõgeva Nantes’ on alati nõutud sort.

Porgandiseeme idaneb aeglaselt ja seetõttu võiks selle külvata võimalikult vara. Varajase porgandi külvi võib soojuse ja niiskuse hoidmiseks katta kattelooriga või külvata porgandi üldse kiletunnelisse. Baltic Agro valikus on varajane porgand ‘Jerada’, keskvarajased ‘Jõgeva Nantes’ ja ‘Morelia’.Porgandikärbse kahjustusi aitab vältida samuti katteloori kasutamine ja porgandi kasvatamine igal aastal uues kohas. Korrates külvi 2-3 nädalaste vahedega kuni juuni lõpuni, saab hõrke noori porgandeid pikka aega. 

Soovitame

x
pname

Product was successfully added to your shopping cart.

« Continue shopping
Checkout »
x
Error

huston we have a problem

« Continue shopping