Ostes Eestis aretatud tomatisortide seemneid Baltic Agro valikust, saad kingituseks väärtuslike vahekultuuride seemneid, millest moodustub looduslik roheväetis.

Sinep vahekultuurina haljasväetamiseks
Haljasväetisega mullaparandus: sinep vahekultuurina. Roheväetamine koduaias

Roheväetise kingituse leiab ka Seemnefestivalilt
2. märtsil Jõgeval!

Soovitame osaleda ja meie väljapanek üles otsida.

Seemnefestival 2024

Kinkepakist leiad u 1 m² külvamiseks kolme mittetalvituva vahekultuuri seemned

Külmaõrnad ehk mittetalvituvad vahekultuurid lagunevad talve jooksul. Neid ei pea sügisel mulda viima ja nende biomass jätab kevadeks maapinnale kaitsva multšikihi.

Kesaredisel on suur ja tugev sügavale mulda kasvav peajuur, mis aitab vähendada mulla tihenemist. Ta seob toitaineid sügavamatest mullakihtidest. Kasvatab kiiresti suure rohelise lehestiku, mistõttu on hea umbrohtude allasuruja. Ristõielised vahekultuurid vähendavad haigustekitajaid mullas. Kesaredis hävib püsivate külmakraadide juures, taim kõduneb talvel ja jätab mulla kobedaks. NB! Kesaredis ei sobi eelkultuuriks ristõieliste perekonda kuuluvatele taimedele- redis, kaalikas, kapsas, naeris, sinep jt.

Valge sinep on hea umbrohtude allasuruja. Seob toitaineid sügavatest mullakihtidest, parandab mulla struktuuri ning glükosinolaatide sisalduse tõttu pärsib ka patogeenide levikut. Kasvatatakse ka meetaimena. NB! Valge sinep ei sobi eelkultuuriks ristõieliste perekonda kuuluvatele taimedele – redis, kaalikas, kapsas, naeris jt.

Kaer on üheaastane kiirekasvuline teraviljakultuur. Kaera biomass laguneb aeglaselt, jättes kevadeks maapinnale kaitsva multšikihi ja juurte poolt kobestatud mulla. Sobib ka kasvuhoonesse külvamiseks.