Nõuandeid sibullillede kasvatamiseks

Kogemusi jagab Räpina Aianduskooli õpetaja Katrin Uurman

Sibulad istuta kolmekordsele sügavusele, arvestades sibula suurust. Liiga kõrgele istutatud sibul ei jõua oma õit kanda ja nii võib õievars murduda. Samuti kipub liiga kõrgele istutatud sibul kasvatama väiksema õie ning rohkesti lisasibulaid. Mida sügavamale on sibul istutatud, seda suurem ja tugevam võib olla ka õis. 

Savise ja raske mulla korral kaeva sibulale sügavam auk. Augu põhja pane umbes 5 cm paksune kiht liiva, et kaitsta sibulaid mädaniku eest. 

Sama sordi suurem rühm mõjub silmale alati kaunimalt, mistõttu istuta sibulad vähemalt 5-10 sibulalise rühmana. Sibula istutamise vahekauguseks arvesta vähemalt ühe sibula läbimõõt. 

Sega sibullillede väetis mullaga nii, et sibulad väetisega kokku ei puutuks. Sibullilled on väga nõudlikud toitainete suhtes. Kui neid ei väetata, piirdub õitsemine vaid mõne aastaga. Samuti jäävad õied toitainete puuduse korral sordi omadustest oluliselt väiksemaks. 

Nartsissid istuta augustis-septembris, aga tulbisibulate mahapanekuga oota, kuni mullatemperatuur on nullilähedane. Mõnel soojemal aastal võib tulbisibulaid istutada isegi detsembris.

Kui lillesibulad sügisel enne külmi peenrasse istutada, ootab sind varakevadel aias kaunis õitemeri! Lillesibulaid-mugulaid müüakse ka kevadel, kuid need on külmaõrnad liigid – gladioolid, daaliad, kannad jmt, mis tuleb talveks mullast välja võtta, hoiustada ja kevadel uuesti maha panna. Need natuke õrnemad kaunitarid õitsevad suve teisel poolel ja sügisel.

 

Katrin Uurmanil on koostöös teiste Räpina Aianduskooli õpetajatega valminud huvitavad raamatud “Nutikas aed” ja “Kodune mahepõllundus”.

 

Vaata ka kuidas kasvatada sibullilli potis.

Soovitame

x
pname

Product was successfully added to your shopping cart.

« Continue shopping
Checkout »
x
Error

huston we have a problem

« Continue shopping