Kaitseb puutüve mehaaniliste vigastuste eest

Tüvekaitsevõrk kaitseb puu tüve trimmerdamisel ja niitmisel (ka mururoboti otsasõitmisel) tekkivate vigastuste eest. Samuti vajavad noorte õuna-, ploomi- ja ilupuude tüved kaitset metsloomade ja näriliste kahjustuste eest.

Kaitseb päikese eest

Päike soojendab eriti tumedaid pindasid. Nii saavad kevaditi tugevalt soojendatud puude tüvede lõunapoolsed küljed. Ööpäevane temperatuuri kõikumine võib ulatuda mitmekümne kraadini. Päeval sulatab päikesesoojus koore üles, koed elustuvad ja paisuvad ning öösel külmub kudedesse varutud vesi jääks. Sulamine ja külmumine tekitab koores sisepingeid ning lõpuks see lõheneb. Just seetõttu tuleb appi tüvekaitsevõrk.

Külmalõhed omakorda põhjustavad koorepõletikku ning lõpuks ka viljapuu-tüvevähki ja mustvähki. Vanemaid puid kevadtalvine päike ei ohusta, sest nende koorel olev korp hajutab päikesekiirgust. Nii mustal kui valgel tüvekaitsevõrgul on UV-kaitse, valge aga peegeldab päikest ka oma värvi tõttu tõhusalt tagasi.

Tüvekaitsevõrk on lihtsasti paigaldatav

Tüvekaitsevõrk on ülimalt lihtne paigaldada – keera vaid kaitsevõrk ümber puutüve. Parim aeg tüvekaitse paigaldamiseks on sügisel – oktoobris-novembris. Kevadel võid võrgu eemaldada ja sügisel taas kasutusele võtta, noortele puukestele võid selle aga aastaringselt igaks juhuks tüve ümber jätta. Must võrk sulandub kenasti ümbritsevaga ja ei paistagi sinu aias välja.

Tüvevõrgu kasutamine