Saialille on väga lihtne kasvatada, ta on vähenõudlik ning väga kasulik nii ravimtaimena kui ka köögiviljaaias kahjurite peletajana. Külva seemned maikuus otse avamaale.

Saialille kasvatamine kapsapeenras aitab peletada kapsaliblikaid. Ta ei sobi vaid kurgi lähedusse, kuna neil on ühised haigused. Saialill on ka hea lõikelill, mis säilib vaasis ilusana terve nädala. Õitseb kuni sügiskülmadeni ja kannatab isegi nõrka öökülma. Saialilleõisi on erinevates kollastes ja oranžides toonides, kuid on ka valgeid ja roosakaid toone. On nii liht-, pooltäidis- kui ka topeltõielisi sorte. Olenevalt sordist kasvab saialill 20-60 cm kõrguseks. Madalad sordid sobivad hästi peenrasse ääristaimedeks või lillekastidesse.

saialille seemned koduaed.balticagro.ee
Saialillel on erivärvilisi sorte, kõik nad on kaunid peenralilled ja kasulikud ravimtaimed.

Külvamine

Seemned külva mais otse avamaale kuni 2 cm sügavusele. Seeme idaneb juba 5-8°C juures 7–10 päevaga. Et õitsemise algust kiirendada, võib taimed ka ette kasvatada. Sel juhul külva seemned aprilli lõpus. Saialill eelistab päikesepaistelist kasvukohta niiskemal ja rammusamal mullal.

Mitmed kaunid sordid

Harilik saialill ‘Bon Bon' – erksate oranžide ja kollaste toonidega täidisõied. Värvide segu. Madal ja kompaktne. Kõrgus: 30 cm.

Harilik saialill ‘Touch of Red Orange' – erkoranžid täidisõied. Kõrgus: 60 cm. Sobib lõikelilleks.

Harilik saialill ‘Touch of Red Yellow' – erkkollased täidisõied. Kõrgus: 60 cm. Sobib lõikelilleks.

Harilik saialill ‘Touch of Red Buff' – väga omapärase ja eristuva värvusega täidisõied, kreemikasvalge ja lõheroosa värvikombinatisooniga. Kõrgus: 60 cm. Sobib lõikelilleks.