Lobeeliad, täpsemalt sinilobeeliad on pisikeste õrnade siniste, roosade, valgete ja lillakate õitega suvelilled, mis sobivad nii lillepeenardesse, rõdukastidesse, amplitesse kui ka kiviktaimlasse.

Kasvatatakse nii püstise põõsasja kui ka rippuva kasvukujuga sinilobeelia sorte.

lobeelia seemned koduaed.balticagro.ee
Lobeelia sobib hästi lillepotti ja õitseb sügiskülmadeni.

Ettekasvatamine ja istutamine

Seemned külva juba veebruaris külvikasti. Lobeelia seemned on väga väiksed, mistõttu soovitame kasutada granuleeritud seemneid, mis lihtsustavad oluliselt külvamist ja pikeerimist. Ühes graanulis on 5-7 seemet. Seemneid mullaga ei kaeta, vaid külvatakse niisutatud mulla peale ja vajutatakse õrnalt kinni, et kontakt mullaga oleks parem. Niiskuse hoidmiseks võib külvikasti katta läbipaistva kile või klaasiga. Seemned idanevad 18-21° C juures 10-14 päeva. Kui lobeeliad on tärganud, on soovitatav alandada kasvutemperatuuri 15-18° C-ni, et taimed välja ei veniks, samuti tuleb eemaldada kate. Taimed istuta välja mai lõpus, kui öökülmaoht on möödas.

Hooldamine

Lobeeliataimed vajavad regulaarset kastmist ja väetamist, siis õitsevad nad kuni sügiskülmadeni. Väetada õitsvatele suvelilledele mõeldud väetisega paar-kolm korda kuus.

Erivärvilised sordid

Lobeelia ‘Blue Palace' – sügavsiniste õitega madal ja kompaktne sort. Kõrgus: 10-15 cm.

Lobeelia ‘Lilac Palace' – õrnlillade õitega madal ja kompaktne sort. Kõrgus: 10-15 cm.

Lobeelia ‘White Palace' – valgete õitega madal ja kompaktne sort. Kõrgus: 10-15 cm.