Päevalilli on väga lihtne kasvatada, mistõttu on nad ka lastele kasvatamiseks ja hoolitsemiseks suurepärased lilled. Külva seemned otse kasvukohale, sest päevalill ei talu juurestiku häirimist. 

 

Päevalilleõite värvivalik varieerub valgetest kuni tumepunaste ja -pruunide toonideni. On nii kõrge- kui madalakasvulisi, liht- kui ka täidisõielisi sorte. Kasvukõrgus varieerub sordist sõltuvalt 30 sentimeetrist kuni kolme meetrini. Rekordkõrgusega päevalill on aga kasvanud veidi üle üheksa meetri.

päevalille seemned koduaed.balticagro.ee
Päevalillel on erinevaid kauneid sorte, klassikaline neist kõrgekasvuline.

Külvamine

Seemned külva mai lõpus otse kasvukohale. Külvisügavus 1-2 cm olenevalt seemne suurusest. Päevalillele ei meeldi, kui tema juuri häiritakse, mistõttu soovitame ettekasvatamise asemel otsekülvi. Seemned idanevad 10-14 päeva. Külvid harvendatakse, jättes taimede vahekauguseks olenevalt sordist 30-50 cm. Külgvõrseid kasvatavaid sorte külvates jäta taimede vahele rohkem ruumi.

Hooldamine

Päevalill vajab kasvamiseks toitaineterikast vett hästi läbilaskvat mulda, armastab palju valgust ja päikest ning talle meeldib soe ja päikseline suvi. Potipäevalille peab suve jooksul regulaarselt kastma ja väetama.

Palju kauneid sorte

Harilik päevalill ‘Cutting Gold' – suur õis kuldkollaste kroonõite ja musta südamikuga. Kõrgus: 125 cm. Õie läbimõõt 23 cm.

Harilik päevalill ‘Floristan' – kollaste tippudega punakaspruunid kroonõied ja tume südamik. Kõrgus: 125 cm. Õie läbimõõt 13-15 cm. Hargnev, kasvatab külgvõrseid.

Harilik päevalill ‘Ring of Fire' – efektsed kuldkollase ja punakaspruuni värvikombinatsiooniga kroonõied, mis ümbritsevad tumedat südamikku. Tõlgituna on sordi nimi “Tulering”. Kõrgus: 135 cm. Õie läbimõõt 10-13 cm. Hargnev, kasvatab külgvõrseid.

Harilik päevalill ‘Soraya' – säravad kuldkollased kroonõied, tume südamik. Kõrgus: 155 cm. Õie läbimõõt 10 cm. Hargnev, kasvatab külgvõrseid.

Harilik päevalill ‘Pacino Cola' – madal päevalillesort, sobib rühmana peenrasse või rõdukasti. Kõrgus: 30-35 cm. Õie läbimõõt 10-12 cm.