Viltleht ehk vilt-ristirohi (tuntud ka hõbelehena) on efektse hõbehalli lehestikuga dekoratiivne hooajataim. Kasvatatakse lillepeenardes, rõdukastides, terrassipottides ja kalmistutel. Taimed kasvatatakse ette, seemned külva juba veebruaris.

Eriti kaunis on viltleht koos erksavärviliste suvelilledega. Sobib peenardele ääristaimeks. Linnahaljastuses kasutatakse viltlehte sageli mustrite loomiseks. Taimede kõrgus 15-25 cm, vahel kasvavad ka kuni 50 cm kõrguseks. Kasvab hästi nii päikesepaistelises kui ka poolvarjulises kasvukohas, pinnase suhtes vähenõudlik. Jääb dekoratiivseks ka peale esimesi öökülmi.

viltlehe seemned koduaed.balticagro.ee
Viltleht on efektne hooajataim.

Ettekasvatamine ja istutamine

Taimed kasvata varakult ette. Seemned külva juba veebruaris külvikasti. Kuna vilt-ristirohu seemned on väga väiksed, siis soovitame kasutada granuleeritud seemneid, mis lihtsustavad oluliselt külvamist ja pikeerimist. Seemneid ei kaeta mullaga, vaid külvatakse niisutatud mulla peale ja vajutatakse õrnalt kinni, et kontakt mullaga oleks parem. Niiskuse hoidmiseks võib külvikasti katta õhukese vermikuliidikihiga, läbipaistva kile või klaasiga. Seemned idanevad temperatuuril 18-21°C umbes 2 nädalat. Kui taimed on tärganud, eemalda külvikastilt kate. Mai lõpus või juuni alguses istuta taimed õue.

Kaunid sordid

Vilt-ristirohi ‘Silverdust' – hõbehalli pitsilise lehestikuga dekoratiivne hooajataim. Kõrgus: 25 cm.

Vilt-ristirohi ‘New Look' – efektse hõbehalli lehestikuga dekoratiivne hooajataim. Kõrgus: 25 cm.