Aitame köögiviljaaednikul täiendada tomativalikut uute põnevate sortidega.

Tomatite ettekülvamise aeg kestab veebruarist aprillini.
Leia seemned hästivarustatud aia- või ehituskauplusest!

UUS tomatisort ‘Pille'

Tomat ‘Pille’ on esimene oranživiljaline eesti tomatisort. ‘Pille’ on kõrgekasvuline, keskvarane, suurte ja hea maitsega lapikute viljadega sort. Tomatid on lihakad ja kaaluvad umbes 125-130 g. Hea haiguskindlusega sort.

UUS tomatisort ‘Siive'

Tomat ‘Siive’ on madalakasvuline oranživiljaline eesti tomatisort. Keskmise suurusega ümarad viljad kaaluvad umbes 70–80 g. ‘Siive’ on varajane ning sobib kasvatamiseks kiletunnelis ja avamaal.

Järgnevad sordid tulid müügile eelmisel aastal, kas jõudsid proovida?

Tomat ‘Ananas'

Suurepärase maitsega kõrgekasvuline kollakasoranž lihatomat. Pärandsort. Viljad suured (250-350 g), lapikümarad, ribilised, väheste seemnetega. Viljaliha on mahlane, magus, veidi hapuka järelmaitsega.

Tomat ‘Green Zebra'

Põnev rohelisetriibuline väga hea maitsega kõrgekasvuline pärandsort. Vili keskmise suurusega (70-150 g). Viljade valmides need pehmenevad ja muutuvad kollakamaks. Viljaliha on heleroheline ja lihakas. Erineb teistest oma pikantse maitse poolest!

Tomat ‘Gourmandia' F1

Saagikas ja väga maitsev kõrgekasvuline tomatisort. `Härjasüdame’ sarnased südamekujulised viljad. Vilja kaal 200-250 g. Viljaliha pehme, magus, mahlakas, väheste seemnetega. Vastupidav paljude haiguste suhtes.

Kirsstomat ‘Black Cherry'

Varajane, lopsakas ja ülisaagikas kõrgekasvuline sort. Kannab vilju hilissügiseni!  Viljad 15-25 g, tumedad, mustjaspunased, õrna kestaga, aromaatsed ja magusad. Laste lemmik!

Tšillipaprika ‘Yanka' F1

Väga atraktiivse värvusega keskvarajane sivri-tüüpi teravamaitseline paprika. Viljad valkjasrohelised, valmides oranžid ja punased, 20-25 cm pikad ja keskmise kaaluga (50-70 g). Hea külma- ja kuumataluvus. Sivri pipar on üks populaarsemaid türgi köögis kasutatavaid paprikaid.

Mida tähendab “F1”?

F1 tähistab ristamisel saadud hübriidsordi esimest põlvkonda. Hübriidsort on saagikam, viljad on suuremad ja intensiivsema maitsega. Selliselt sordilt pole mõtet ise seemet korjata, sest järgmistel põlvkondadel esimese põlvkonna hübriidjõud ei avaldu. Hübriidsordid F1 taluvad kasvuhoones paremini halbu valgustingimusi ning temperatuuri ja niiskuse kõikumist.