Porgand ‘Jõgeva Nantes' seemnelindil

Porgand ‘Jõgeva Nantes' on Eestis aretatud keskvarane sort. Tugevate pealsetega hea säilitusporgand. Juurviljad on sileda ja läikiva koorega, väga maitsvad ja ei lõhene. Tarvitatakse värskelt, töödelduna, võib külmutada. 4 m seemnelint.

Kasutusjuhend

KÜLVAMINE. Avamaale külvatakse mais-juunis. Külvisügavus 1-1,5 cm. Idanemisaeg on 2-4 nädalat. Porgandikärbse kahjustuse vältimiseks on soovitav katta taimed kattelooriga ja kasvatada porgandit igal aastal uues kasvukohas. Eelistab kobedat, huumusrikast ja liivast mulda. Istutusskeem: reavahe 30 cm. Korrates külvi 2-3 nädalaste vahedega saab hõrke noori porgandeid jätkuvalt. Saak koristatakse augustis-septembris või kui juurvili on kasvanud soovitud suuruseni. KASVUAEG. 115 päeva.

Pakend

1 tk

Porgandite harvendamise tüütust tööst pääseb, kui kasutada seemnelinti. Baltic Agro ‘Jõgeva Nantes’ on müügil 4 m pikkusel seemnelindil.

Porgandiseemned on väga pisikesed ja seepärast on neid keeruline täpselt õigete vahedega külvata. Nii peab porgandit mõnikord isegi mitu korda harvendama, mis on aga taas lisatöö. Just sellel põhjusel tulebki appi seemnelint, kus on porgandiseeme õigete vahedega lindile pandud. Aednikul pole vaja teha muud kui seemnelint külvivakku panna, niisutada ja mullaga katta.

Porgand ‘Jõgeva Nantes’ on keskvarane sort – hea säilitusporgand, mille mõnus maitse säilib kevadeni. Tugevad pealsed, viljad on sileda ja läikiva koorega, väga maitsvad ja ei lõhene. ‘Jõgeva Nantes’ on alati nõutud sort.

Porgandiseeme idaneb aeglaselt ja seetõttu võiks selle külvata võimalikult vara. Varajase porgandi külvi võib soojuse ja niiskuse hoidmiseks katta kattelooriga või külvata porgandi üldse kiletunnelisse. Baltic Agro valikus on varajane porgand ‘Jerada’, keskvarajased ‘Jõgeva Nantes’ ja ‘Morelia’.Porgandikärbse kahjustusi aitab vältida samuti katteloori kasutamine ja porgandi kasvatamine igal aastal uues kohas. Korrates külvi 2-3 nädalaste vahedega kuni juuni lõpuni, saab hõrke noori porgandeid pikka aega.