Muru hooldamine tagab muru hea olukorra säilimise aastaringselt. Kevadel ja sügisel on soovitav murupind üle rehitseda, eemaldades nii varisenud lehed ja surnud taimeosad. Samal ajal toimub murupinna õhustamine, mille käigus murutaimede juured saavad õhku ja nad hakkavad paremini kasvama. Muru vajab niitmist 1-2 korda nädalas, mitte madalamalt kui 3,5 cm.

Kevadel kui kasv on kiire, vajab muru tihedamat niitmist kui südasuvel, mil on sageli kuiv ja taimede kasv on aeglasem. Kui muru on jõudnud enne niitmist liiga pikaks kasvada, siis tuleb rohi pärast niitmist kokku riisuda. See on hea kompostimaterjal.

Väetamine

Kauni rohelise muru saladus peitub tasakaalustatud väetamises ja muru hooldamises. Lämmastikule, fosforile ja kaaliumile lisaks vajab muru piisavas koguses väävlit, magneesiumi, rauda ja boori.

Väetamisel ühtlase tulemuse saavutamiseks laota väetisegraanulid ühtlaselt murule. Nii kindlustad, et toitained jõuavad kõikide murutaimedeni. Toimi nii:
– jaga muruplatsile vajalik kogus pooleks
– graanulite külvamiseks laota üks osa käies külvikuga või käsitsi laotades pind läbi ühes suunas, ning teise poole laotamiseks ristisuunas.

Väeta muru ka sügisel

Sügisel augustis – septembris kasuta murutaimede talvekindluse tõstmiseks muru sügisväetist 4 kg/100 m².

Muru rehitsemine

Kevadine ja suvine muru hooldamine

Kasvava muru kevadiseks väetamiseks sobib Muruväetis 2-3 kg/100 m². Muruväetis on kiiretoimeline ja seda peaks andma suvel veel 1 korra.

Muruväetis Ekstra 100 päevane on pikaajalise ühtlase mõjuga spetsiaalne murude täisväetis. Osa lämmastikust on selles väetises aeglaselt lahustuva ühendina, mis laguneb mulla mikroorganismide mõjul, tagades lämmastiku järk-järgulise ja keskkonnasõbraliku lahustumisprotsessi. Seetõttu piisab kevadel antud toitainetest kogu suveks ja muru hooldamine on tagatud. Väeta kevadel 2 kg/100 m².