Kuidas katteloor külma eest kaitseb ja saaki kiirendab?

Katteloori kasutamise toime põhineb nn kasvuhooneefektil. Päikeselt saabuv suunatud soojuskiirgus läbib põllule laotatud loori takistuseta ja soojendab loori alust mullapinda. Soojenenud mullapinnalt lahkuv  hajutatud soojuskiirgus aga ei suuda katet läbida ja peegeldub mullapinnale tagasi, jäädes loori alla “lõksu”. Nii moodustub kevadel, kui õhk on veel külm, loori all mikrokliima, kus temperatuur on mitmeid kraade kõrgem ümbritsevast keskkonnast.

Öökülma eest kaitsev toime

Öökülma eest kaitsev toime põhineb samuti mullapinnalt lähtuva soojuse tagasi peegeldumisel. Loor ei lase päeval soojenenud mullapinda jahtuda. Soe mullapind aga suudab väikest katte alust õhuruumi hoida plusstemperatuurides päikesetõusuni. Miinuskraadidel sulgevad õhuniiskusest tekkinud väikesed jääkristallid loori kiudude vahelised pilud ja õhuliikumine lakkab. Loor ise ei ole mingi küttekeha ja taimi ei soojenda, vaid suudab säilitada vaid päeval kogutud soojust. Sellepärast oleneb öökülma  kaitse tõhusus sellest, kui soe või päikesepaisteline oli öökülmale eelnenud päev ja kui kaua öökülm kestab. Kui enne tugevat öökülma on pikalt olnud pilves ja jahe ilm, on mulla soojavarud väiksemad ja võiks kasutada loori kahekordselt.

Kuidas see kahjurite eest kaitseb?

Suurem osa taimi kahjustavatest ussidest ja tõukudest on lendavate kärbeste ja liblikate vastsed. Loori tihedast kiudude võrgustikust ei pääse lendavad putukad läbi, ega saa taimedele muneda.

Toote kasulikud omadused

  •  Loor on kaalult väga kerge ja kaitseb õrnalt, noori võrseid ja juurdekasvu muljumata
  • Ultraviolettkiirguse suhtes stabiilne materjali struktuur annab pikaajalise kaitse
  • Niiskust läbilaskev ja hingav
  • Väga hea valguse läbilaskvusega, lastes 90% valgust taimedeni
  • Kaitseb öökülmade eest, tõstab mulla ja õhu temperatuuri
  • Vähendab tuulekahjustusi
  • Kaitseb lindude ja ulukite eest
  • Kerge käsitsi või standardsete kile paigaldusmasinatega paigaldada.