Jõuluaja toalilled ei vaja põhjalikku hooldamist, kuid on mõned aspektid, mida tasub silmas pidada.

Jõulutäht ehk kaunis piimalill soovib valget kasvukohta, 15-18 kraadi sooja ja niisket õhku. Kui tahad teda oma seltsi kauemaks kui vaid pühadeajaks, siis ole juba poes ettevaatlik ja paki lill korralikult sisse, et ta ei saaks tuuletõmbust ega järsku temperatuurimuutust. Kasta korralikult toasooja veega, et muld oleks pidevalt niiske. Aga ära vett lehtedele lase sattuda, sest jõulutähele see ei meeldi. Õitsemise ajal ära väeta, et taim liigselt kasvama ei hakkaks. Peale õitsemist aga tuleb teda väetisega turgutama hakata. Jaanuari lõpus või veebruari alguses läheb taim puhkusele: erksad kõrglehed pudenevad või muutuvad roheliseks. Jõulutäht võib siis ka päris raagu jääda. Varakevadel hakkab ta aga uuesti kasvama. Siis tuleb võrsed tagasi lõigata, taim uude mulda ja vajadusel suuremasse potti istutada ning rohkem kastma hakata. Kaunis piimalill õitseb vaid siis, kui päeva pikkus on 9-10 tundi. Seepärast tuleks õitehuvilisel teda septembri keskelt alates vastavalt katma hakata.

Kui oled jõuluks kauni ratsuritähe koju toonud, siis oli tal ilmselt juba õienupp küljes. Mida aga vajavad jõuluaja toalilled peale õitsemist? Kastmist tuleb järk-järgult vähendada, kuni lehed kuivavad. Peale lehtede täielikku kuivamist pannakse sibul 18-23-kraadisesse sooja ja pimedasse kohta. Seejärel sibul puhkab ja hakkab uuesti kasvama. Väga tähtis on valida sibulale õige suurusega pott, nii et poti ja sibula vahele jääks pöidla jagu ruumi. Liiga suures potis ratsuritäht ei õitse. Parim on sügav savipott ning sibul peab jääma umbes poolenisti mullast välja.

Jõuluaja toalilled armastavad Baltic Agro Toalillede toitelahust ampullis. See on mikrotoitainetega rikastatud kõrgeima kvaliteediga kasutusvalmis vedel toitelahus toataimedele. Kui kingid jõuluks toalille, siis võiksid sellele kohe ka väetiseampullid lisada. Ampulle tuleks kasutada igakuiselt: igale taimele üks ampull.

Jõulutähte väeta Baltic Agro toalillede toitelahusega.
Jõulutäht ei talu külma ja tuuletõmbust.
Ratsuritähe sibul vajab "puhkust".
Jõuluaja toalillede hooldus pole raske, kuid on mõned aspektid, mida silmas pidada. Väetamiseks soovitame Baltic Agro Toalillede toitelahust.