Hernesordid – soovitused ja külvamine

Oma aia herned on toredad! Värsked herned maitsevad mõnusalt ja ka lastel on neid huvitav korjata. Oleme oma valikusse võtnud head hernesordid, mida aiapidajale soovitame.

Hernes ‘Avola’

Hea maitsega varajane hernesort nii värskelt tarvitamiseks kui toitude valmistamiseks. Kõrgus 40-50 cm

Hernes ‘Utrillo’

Magusa maitsega saagikas ja suurekaunaline hiline sort, kõrgus 75 cm. Värskelt tarvitamiseks ja toitude valmistamiseks.

Hernesordid külva aprillis-mais avamaale 3 cm sügavusele. Kui leotad herneid, siis jälgi, et seeme ei oleks puhitud. Puhitud seemned on värvilised – kaetud kemikaalidega, mis takistavad haigustekitajate sisenemist seemnetesse.
Kui katad külvi kattelooriga, on idanemine ja kasv kiirem ja ühtlasem, lisaks ei pääse varesed seemet üles nokkima.

Leotatud herneste puhul on ülioluline jälgida, et idaneval seemnel oleks niiskust tärkamiseni. NB puhitud seemneid ei tohi leotada!

Korrates külvi 2-3 nädala tagant kuni juunini, saad herneid nautida kogu suve. Võid panna ka korraga maha mitu eri ajal valmivat sorti.

Hernes ‘Avola'

Hernes ‘Avola' on hea maitsega väga varajane hernesort nii värskelt tarbimiseks kui toitude valmistamiseks. Kõrgus 40-50 cm. Resistentne närbumistõve suhtes.

Kasutusjuhend

KÜLVIAEG. Külvatakse aprillis-mais. Külvatakse 3 cm sügavusele, kui mulla temperatuur on vähemalt 10°C. Sobib väga hästi kasvatamiseks katteloori all. Istutusskeem. Taimevahe reas 6 cm, reavahe 40-50 cm. KASVUAEG. Kasvuperiood u 55-57 päeva.

Pakend

1 tk