Baltic Agro maheväetised on ühtlase ja kestva mõjuga ning keskkonnasõbralikud. Tasakaalustatult väetatud taimed juurduvad paremini, kasvavad kiiremini, õitsevad rikkalikumalt ja on talvele vastupidavamad. Orgaanika parandab mullaviljakust ja elavdab mullaorganismide tegevust. Maheväetised ei sisalda keemilisi lisaaineid ja on sertifitseeritud – see tähendab, et nende koostis on ametlikult kontrollitud ja usaldusväärselt mahe.

Saage tuttavaks- Baltic Agro uued mahevaetised

Maheväetised erinevatele taimedele

Maasika ja marja maheväetis soodustab õitsemist, viljumist, suurendab saaki ja pikendab viljakandmisperioodi. Kaalium kiirendab viljade küpsemist, suurendab taimede külmakindlust ja vastupanuvõimet haigustele. Sobib maasikatele, vaarikatele, karusmarjadele, punastele ja valgetele sõstardele.

Tomati maheväetis tugevdab taimi, muudab nad haiguste suhtes vastupidavamaks, soodustab uute õiepungade moodustumist ning annab tervisliku ja maitsva saagi.

Mustika maheväetis parandab taimede kasvu ja arengut, soodustab viljade moodustumist ja tagab suurema ning maitsvama saagi. Sobib mustikatele, pohladele ja jõhvikatele.

Kurgi maheväetis tugevdab taimi, muudab nad haiguste suhtes vastupidavamaks, soodustab uute õiepungade moodustumist ning annab tervisliku ja maitsva saagi. Sobib kurkidele, kõrvitsatele, rullkõrvitsatele ja arbuusidele.

Roosi maheväetis soodustab uute õiepungade teket, kiirendab õitsemise algust, tagab erksa õievärvi ning rikkaliku ja pikaajalise õitsemise. Sobib roosidele, suvelilledele ja püsikutele ning kõikidele õitsvatele taimedele.

Hortensia maheväetis soodustab juurdumist, kiirendab kasvu ning tagab rikkalikuma õitsemise. Väetises sisalduv kaalium aitab taimel paremini puituda ja muudab talvede suhtes vastupidavamaks.

Rododendroni maheväetis parandab taimede kasvu ja arengut. Väetatud taim moodustab rohkem õiepungi ja õitseb kevadel rikkalikumalt. Väetises sisalduv kaalium aitab taimel paremini puituda ja muudab talvede suhtes vastupidavamaks.

Okaspuu maheväetis soodustab kasvu ja tugevdab taimi. Väetises sisalduv magneesium, mis on klorofülli koostises, mõjutab oluliselt okaste rohelist värvust. Sobib elupuudele, mändidele, kadakatele, kuuskedele jt okkalistele.

Kartuli maheväetis parandab kartulimugulate kvaliteeti, maitseomadusi ja säilivust ning suurendab saagikust.

Muru maheväetis turgutab muru kevadel ja soodustab murutaimede kasvu kogu hooaja vältel. Tiheda kasvuga muru on vastupidavam umbrohtumisele ja sammaldumisele. Tugev juurestik muudab muru vastupidavamaks põuale.

Kevadine maheväetis sobib tomatite, kurkide, kartulite, maasikate, püsi- ja suvelillede, aia- ja põlluviljade, viljapuude, muru, rooside, okaspuude ja kõikide teiste õue- ja kasvuhoonetaimede väetamiseks. Tasakaalustatud väetamine tagab taimede hea kasvu, rikkaliku õitsemise ning kvaliteetse saagi.

Sügisene maheväetis sobib maasikate, püsilillede, aiataimede, viljapuude, muru, rooside, okaspuude ja kõikide teiste õue- ja kasvuhoonetaimede väetamiseks. Muudab aiataimed ja muru talvekülmale ning haigustele vastupidavaks. Lisaksvalmistab väetamine taimi ette järgmiseaasta kasvuks, õitsemiseks ja saagi moodustamiseks.

Juurte toitevedelik sobib eriti hästi kastmiseks taimede ümberistutamisel, et leevendada ümberistutamisega paratamatult kaasnevat kasvustressi. Kevadel mõjub kasvule äratajana nii aias olevatele püsikutele kui ka murule.

Merevetika ekstrakt on biostimulaator köögiviljadele, maitsetaimedele, vilja- ja dekoratiivtaimedele. Vetikad suurendavad saagikust ning reguleerivad juurte, lehtede ja viljade kasvu ja arengut.

Maheväetised ja nende kasutamine väetamisel

Väetada võib enne mullaharimist või graanulid hooaja jooksul kobestamise ajal mulda segada. Maheväetised lahustuvad hästi, kui mullas on piisavalt niiskust. Vajadusel kasta. Võid graanulid lisada ka kastmisveele.

  • Puista väetisegraanulid mullapinnale, mullatööde käigus segunevad nad pinnasega. Lisaväetamiseks süvenda muldaaugud, lisa väetis aukudesse ja kata mullaga. Kasta hoolikalt. Kasvuperioodil sobivad maheväetised kasutamiseks 4-5 nädalase vahega.
  • Istutamisel puista väetisegraanulid istutusauku, kata õhukese mullakihiga, kasta ja seejärel istuta taim.
  • Potitaimede väetamiseks süvenda poti äärtes mulda mõned augud, lisa väetisegraanulid aukudesse, kata mullaga ja kasta hoolikalt.
  • Kastmisväetise valmistamiseks sega väetisegraanulid veega, jäta 2-3 tunniks lahustuma ja sega enne kastmist. Taimede kasvuperioodil kasuta väetisegraanulitest valmistatud kastmisvett igal teisel kastmiskorral. Kastmisveeks lahjendada 150 g graanuleid 10 l vees.
  • Maheväetised on omapärase loodusliku lõhnaga, mis ei püsi küll kaua, kuid tubastes tingimustes kasutamisel tasuks sellega arvestada.