Väetamine
Kauni rohelise muru saladus peitub tasakaalustatud väetamises. Lämmastikule, fosforile ja kaaliumile lisaks vajab muru piisavas koguses väävlit, magneesiumi, rauda ja boori. Kvaliteetsetes muruväetistes on sellega arvestatud – need väetised sisaldavad just muru kasvuks vajalikke aineid. Võimalik on valida lühi- ja pikaajaliste väetiste seast.
Näiteks Kevadine muruväetis ja Muruväetis on kiiretoimelised ja neid peaks andma suvel murule veel ühe korra.
Pikatoimeline muruväetis on pikaajalise ühtlase mõjuga spetsiaalne murude täisväetis. Osa lämmastikust on selles väetises aeglaselt lahustuva ühendina, mis laguneb mulla mikroorganismide mõjul, tagades lämmastiku järk-järgulise ja keskkonnasõbraliku lahustumisprotsessi. Seetõttu piisab kevadel antud toitainetest kogu suveks.
Väetamisel ühtlase tulemuse saavutamiseks laota väetisegraanulid ühtlaselt murule. Nii kindlustad, et toitained jõuavad kõikide murutaimedeni.
Toimi nii:
– jaga muruplatsile vajalik kogus pooleks
– graanulite külvamiseks laota üks osa käies külvikuga või käsitsi laotades ühes suunas, ning teine osa ristisuunas.
Väetamiseks on ideaalne aeg enne vihma, sest vihmavesi viib toitained kiiresti juurteni. Kuival ajal väetades võivad graanulid muruliblesid kõrvetada, kui need niiskuse saabudes taime külge kleepuvad. Kuivaga väetades peab muru kindlasti korralikult kastma.

Kevadine ja suvine muru hooldamine
Õhusta
Kevadel rehitse murupind üle, eemaldades nii varisenud lehed ja surnud taimeosad. Samal ajal toimub murupinna õhustamine, mille käigus murutaimede juured saavad õhku ja nad hakkavad paremini kasvama. Paremaks õhustamiseks võid murupinna hargiga läbi torkida või kasutada spetsiaalset muruõhustajat. Kui murupind on külmaga kerkinud, siis parandab selle mururulliga ülerullimine taimejuurte kontakti mullaga.
Väeta
Kasvava muru kevadiseks väetamiseks sobib kiiretoimeline Muruväetis 2-3 kg/100 m². Seda väetist anna murule hooajal veel ühe korra. Pikatoimeline muruväetis on pikaajalise ühtlase mõjuga. Väeta kevadel 2 kg/100 m². Kevadiseks väetamiseks on õige aeg aprilli lõpus ja mai alguses.
Renoveeri
Kui murus on kuivanud ja kahjustatud laike, siis tee need hooaja alguses korda. Riisu või kobesta laigud üle ja puista neile liivasegust mulda või liiva. Murule tekkinud lohud täida mullaga. Külva lohkudele ja laikudele uus muruseeme, näiteks Renoveerimissegu. Samblastel kohtadel kasuta Samblaeemaldajaga muruväetist. Peale väetamist sammal kuivab ja selle saab murust välja riisuda. Vajadusel saab seejärel külvata kuivanud laikudele uue muruseemne.
Lupja
Varakevadel on soovitav ka muru lubjata, sest vihmad ja väetised muudavad maa pikapeale happeliseks ning murutaim ei saa sealt toitaineid enam nii hästi kätte. Lupjamine neutraliseerib mulda ja tõrjub sammalt. Lupjama peaks iga paari aasta tagant.
Niida
Muru vajab niitmist 1-2 korda nädalas mitte madalamalt kui 3,5 cm. Kevadel kui kasv on kiire, vajab muru tihedamat niitmist kui südasuvel, mil on sageli kuiv ja taimede kasv on aeglasem. Kui muru on jõudnud enne niitmist liiga pikaks kasvada, siis tuleb rohi pärast niitmist kokku riisuda. See on hea kompostimaterjal. Liiga madalalt niitmine kurnab muru, sest lühikeseks lõigatud taim ei suuda toitaineid sünteesida. Niiduki tera peab olema terav, sest nüri tera rebib lõikamise asemel rohuliblet, mis muutub selle tagajärjel otsast kollakaks ning murule tekib kolletunud ja räsitud ilme.
Kasta
Kuival ajal on vaja muru kasta. Noort muru kastetakse mitu korda nädalas ühekordse kastmisnormiga 10 mm ehk 10 l/m2. Pärast kastmist peab muld olema 5-6 cm sügavuselt niiske. Vanemale murule piisab ühest korrast nädalas. Soovitav kastmisnorm on 20-25 mm. Pärast kastmist peab muld olema 10-15 cm sügavuselt niiske. Üldiselt kehtib kastmise juures reegel, et kastetakse harvemini ja korraga rohkem. Sage kastmine muudab muru põuaõrnaks.
Muru hooldamine sügisel
Riisu lehed
Sügisene muruhooldus algab lehtede kokkuriisumisest, sest lehekihi all muru vettib ja murutaimed lämbuvad. Muru peab enne talve olema kõikjalt niidetud, kuna pikemad libled lamanduvad lumega ja hoiavad enda all niiskust, mis on sobiv keskkond haiguste tekkimisele. Viimased kaks niitmiskorda võiks olla pigem madalamad, et anda libledele päikesevalgust. Pika sügisega kasvab muru isegi kuni detsembrini.
Väeta
Sügisel augustis – septembris kasuta murutaimede talvekindluse tõstmiseks Sügisest muruväetist 4 kg/100 m². Sügisväetamise mõte on selles, et turgutada muru rohkete toitainetega, aga piirata lämmastikku, mis paneks kasvu vohama. Spetsiaalses sügiseses muruväetises on vähe lämmastikku.
Raja uus muru
Sügisene muru rajamine edeneb tõenäoliselt lihtsamalt ja tulemus on parem kui kevadel heade niiskus- ja soojustingimuste pärast. Ajastada võiks nii, et jõuaksid enne külmasid uut muru esimest korda niita. Loe lähemalt muru rajamise kohta.