Mutivõrk paigaldatakse pinnasele enne muru rajamist ning see kaitseb ideaalselt kasvuhooneid, õuemuru, mängu- ja golfiväljakuid. Spetsiaalse tehnoloogia abil valmistatud polüpropüleenist mutivõrk on väga tugev ja peab vastu vähemalt kaheksa aastat.

Kuidas paigaldada mutivõrku?

Muru rajamisel kinnitatakse võrk maapinnale, selle peale laotatakse umbes 10 cm paksune liivase mulla kiht ning külvatakse muru nagu harilikult. Olemasoleva muru korral tuleb mättakiht eemaldada, paigaldada võrk ja mättad uuesti tagasi istutada. Samamoodi saab võrgu lihtsalt murumätta alla paigaldada rullitava murumätta puhul. Kasvuhoone puhul kinnitatakse mutivõrk kasvuhoone põhja.

Mutivõrk paigaldatakse äärtes 10-15 cm ülekattega, ääred ja ülekatted fikseeritakse plastikust või metallist klambritega. Peenarde, puude ja teeservade ümber paigaldatakse võrk L-kujuliselt. Võrguga kaetud alale taimede istutamiseks tuleb võrk istutuskohas X-kujuliselt lahti lõigata. Peale istutust tuleb ääred klambritega kinnitada.

Kuidas võrgu kasutamine mutte ohjab?

Mutikäigud paiknevad harilikult 40-80 cm sügavusel maapinna all. Maapinna lähedal asuva võrgu korral saavad loomad käikudes liikuda, ei saa aga pinnale tulla. Kui mutid avastavad, et neil pole võimalik oma käigusüsteeme võrgu tõttu vajalikul viisil arendada, jätavad nad aia maha. Nii aitab võrk võidelda muttide vastu pehmete meetoditega. Lisaks mutikahjude ennetamisele parendab võrgu kasutamine muru juurestikku.

 

Tugev UV-kindel mutivõrk on valmistatud ümbertöödeldavast plastist.