Imekaunis lilleniit pakub toitu ka putukatele ja lindudele. Et lilleniidu imetlejaid on palju, ning paljud soovivad sellega ka oma aias katsetada, on aretajadki kõvasti tööd teinud ja tulnud välja huvitavate segudega erinevaks otstarbeks.

Lillesegu “Liblikate saar”

Ühe- ja mitmeaastane lillede ja kõrreliste segu, kõrgus 100-150 cm. Lilleniit on liblikatele väärtuslik elupaik. Sisaldab lisaks aasalilledele ka ristikut ja kõrrelisi. Liigirikas lillesegu meelitab ligi erinevaid kasulikke putukaid ja eriti liblikaid. Taimed pakuvad liblikatele munemisel väärtuslikku kaitset ja tagavad koorunud röövikutele rikkaliku toiduvaru. Värvirikas õiteparadiis kogu suveks. Lillesegu sobib huumuse- ja toitaineterikkasse, päikesepaistelisele või poolvarjulisele kasvukohale.

Koostis: Lavatera trimestris (aed-rõngaslill), Helianthus annuus (harilik päevalill), Oenothera lamarkiana (suureõieline kuningakepp), Rudbeckia hirta (karvane päevakübar), Saponaria vaccaria (lehmalill), Coreopsis tinctoria (värviline neiusilm), Echinacea purpurea (punane siilikübar).

 

Lilleniit, suur 1 kg pakk ja 100 g väikepakend

Ühe-ja mitmeaastane lilleniit sisaldab mitmekesist kõrreliste, ürtide ja lillede segu.

Lilleniit pole mitte ainult ilus vaadata, vaid ka väärtuslik elupaik ja oluline toiduallikas paljudele kasulikele putukatele. Vajab vähest hooldust. Lillesegu sobib huumuserikkasse ja päikesepaistelisele või poolvarjulisele kasvukohale.

Koostis: 4,5% 4,5% Glatthafer Arone (raikaerik); 2% Dactulis glomerata Loke (harilik kaerahein); 8% Festuca trichophylla Euromarie (lühivõsundiline punane haruhein); 1% Medicago lupulina ‘Virgo Pajberg’ (humallutsern); 1% Onobrychis viciofolia ‘Ambra’ (harilik esparsett); 0,5% Trifolium incarnatum ‘Kardinal’ (kahkjaspunane ristik); 1% Agrostis capillaris ‘Highland’ (harilik kastehein); 1% Agrostis capillaris ‘MacKanzie’ (harilik kastehein “MacKanzie”); 20% Poa pratensis ‘Blue Note’ (aasnurmikas); 1% Poa nem. ‘Enhary’ (nurmikas); 0,5% Lotus corniculatus ‘Bull’ (harilik nõiahammas); 15% Festuca rubra commutata ‘Casanova’ (punane aruhein); 15% Festuca trachyphylla ‘Bornito’ (Kink-aruhein); 18,3% looduslikud lilled ja ürdid; 4% Festuca Rubra ‘Dieper’ (punane aruhein); 5% Jahrige rispe (aastane pöörisõisik); 1% kammgras (harjashein); 15% Festuca ovina ‘Mentor’ (lamba-aruhein); 1,5% Bokharaklee (valge mesikas).

Lilleseemnete segu “Tempokas õitemeri”

Üheaastane õiterikas ja värvikas segu profisarjast, taimed kõrgusega 50-60 cm. Lilleniit meelitab ligi putukaid ja mesilasi. Pakendis on 40 g lillede seemneid ja ca 90 g vermikuliiti külvamise hõlbustamiseks. Poolkõrge õiterikas seemnesegu meelitab aeda mesilasi ning kasulikke putukaid. Lillesegu sobib huumuserikkasse, aga ka kuivale ning päikesepaistelisele kasvukohale.

Lilleseemnesegu “Metsik loodus”

Ühe- ja mitmeaastaste aasalillede lilleseemnesegu kõrgusega kuni 120 cm, mis sobib loodusliku lilleaasa tegemiseks. Segu sobib huumuserikkasse, päikesepaistelisse kuni poolvarjulisse kasvukohta. Piisab 100 m²-le külvamiseks.

Lilleseemnete segu “Lilleline unistus”

Üheaastane madalate sortidega värviküllane lilleseemnesegu, milles kasvab kuni 60 cm kõrgune lilleniit. Lillesegu sobib huumuserikkasse, päikesepaistelisele või poolvarjulisele kasvukohale.

Külv ja hooldus

Lilleniit külva aprillis-mais päikesepaistelisele kohale, huumuse- ja toitaineterikkasse ning vett hästi läbilaskvasse pinnasesse. Kauni tulemuse saavutamiseks jälgi pakendil soovitatud külvimäära. Enne seemnete külvamist sega need liivaga ning jaotage seejärel ühtlaselt pinnasele. Rehitse 1-2 cm sügavuselt pinnasesse. Vajuta mullapind kinni ning hoia vähemalt 4 nädalat niiskena. Seemned idanevad erineva kiirusega. Kaitse külvipinda lindude eest.

Eemalda kevadel pärast tärkamist liiga tihedad taimed, et üksikud taimed saaksid paremini areneda. Pärast seda, kui lilled on hilissügisel täielikult õitsenud, tuleb ala niita. Enne niitmist eemalda õitsenud taimede seemned ja puista pinnasesse. See tagab ka järgneva aasta lopsaka õitsemise.