Okaspuude sügishooldus

Konteinerites kasvavaid okaspuid kasta sügisel nii kaua, kuni muld külmub. Kui konteinertaimi on rohkem, siis on hea nad tuulte eest kaitstud kohta kokku koguda ja talveks kinni katta. Soojusta konteinerid pealt ja külgedelt näiteks koorepuru ja talvekattekangaga ning kata vettpidava materjaliga. Kaitse võra külmade tuulte ja intensiivse päikesekiirguse eest varjutuskangaga. Maapinnast kõrgemal asuvaid konteinerid (rõdudel, terrassidel) tuleks ka altpoolt külma eest kaitsta.

Pritsi magneesiumsulfaadiga, et turgutada ja tugevada okaspuid

Magneesiumil on tähtis roll fotosünteesis. Fotosünteesi käigus sünteesib taim suhkruid, mis koos kaaliumiga langetavad rakumahla külmumispunkti. Lisaks soodutab magneesium juurestiku kasvu ning taim saab vett kätte sügavamatest mullakihtidest. Talvekindluse parandamiseks soovitame taimi suve lõpus pritsida magneesiumsulfaadiga.

OkaspuudAnna okaspuudele sügisväetist

Suve lõpus - sügise alguses on paras aeg anda sügisväetist. Sügisväetises on taimedele vajalikud toitained ja mikroelemendid, mis aitavad suurendada haigus- ja talvekindlust. Fosfor ja kaalium on olulised taimede võrsete puitumisel ja toitainete varumisel järgmise aasta kasvuks ettevalmistumisel. Vältida tuleks lämmastiku andmist sügisel, sest see muudab taimed talveõrnaks.
Baltic Agro Sügisene okaspuuväetis on spetsiaalselt okaspuudele välja töötatud väetis, mida soovitame kasutada normiga 40-100 g/okaspuu kohta, olenevalt taime suurusest. Väeta alates augusti keskpaigast kuni septembri keskpaigani. Jälgi kasutusnorme!

Püga

Elupuuhekki soovitatakse pügada vastavalt vajadusele kord-paar suvel ja siis augustis-septembris, kui kasv on lakanud. Kuusehekki püga üks kord aastas, näiteks juulis-augustis või varakevadel enne kasvuperioodi algust. Püga vaid sama aasta juurdekasve, sest okaspuu ei taastu vanema oksa pealt lõigates nii, nagu lehtpuud (välja arvatud jugapuu).

Istuta

Sügisel augusti keskpaigast kuni septembri keskpaigani on sobiv aeg okaspuude istutamiseks. Istutama peab samale sügavusele nagu istik puukoolis kasvas. Okaspuid istutamise ajal tagasi ei lõigata. Pärast istutamist kasta taimi korralikult.
Taimed kohanevad uue elukohaga paremini, kui istutusauk on piisavalt suur ja muld hästi ette valmistatud. Istutusauk võiks olla 2-3 korda sügavam ja laiem kui juurestik.
Püsikute jaoks valmista ette auk 30-40 cm ning puudele 50-70 cm sügavusena. Istutusaugus peab olema piisavalt ruumi, et istiku juured mahuksid sinna painutamata loomulikus asendis. Vajadusel võib pikemaid juuri kärpida.
Kui istutate taimi kase, vahtra või tamme lähedusse, on soovitav istutusaugus kasutada juuretõkkekangast – see aitab ära hoida puude juurte tungimist istutusalasse, nii kindlustad uue taime vee- ja toitainevarud. Istutusaugu mulla parandamiseks lisa komposti või väetist ning aialupja. Väetiseks sobib hästi sügisväetis – 1,5-2 dl taimele. Savika mulla puhul aitab liiva lisamine pinnast õhulisemaks muuta.
Puud istutatakse samale sügavusele. Heki istutamisel on heaks abiliseks pingutatud nöör, mis aitab rida sirgena hoida. Istiku kaitsmiseks umbrohtumise ja kuivamise eest katta mullapind 5-7 cm paksuselt puukooremultšiga või kasutada kookosmatti.

Seo samba- ja kerakujulisi okaspuid

Seo samba- ja kerakujuliste okaspuude võrad sügisel enne külmi talveks nööriga kinni, et paks raske lumi neid vormist välja ei vajutaks.

Varjuta okaspuid

Varakevadise päikese suhtes on eriti õrnad noored okaspuud. Varjutuskangas tuleks okaspuudele asetada juba veebruaris.

Vaata lisaks videost, kuidas katta taimi talveks.

Soovitame

x
pname

Product was successfully added to your shopping cart.

« Continue shopping
Checkout »
x
Error

huston we have a problem

« Continue shopping