Suvised ja sügisesed tööd viljapuuaias

Istutage viljapuid

Paljasjuurseid viljapuid saab istutada oktoobri algusest oktoobri keskpaigani. Hilisema istutuse korral on oht, et ilmad lähevad järsku külmaks ja puudel ei jää piisavalt aega juurdumiseks. Nõuistikuid võib istutada kogu kasvuperioodi jooksul. Istutamisel võib tavalisele aiamullale lisada komposti või kõdusõnnikut ja sügisväetist.

 

Õunapuu aiasEemaldage vesivõsud

Pärast kevadist harvenduslõikust kasvatavad õunapuud tihti hulgaliselt vesivõsusid, mis nagu antennid otse taeva suunas turritavad. Need tuleks suvel aegsasti eemaldada, sest puu kulutab vesivõsude kasvatamiseks toitaineid ning nende eemaldamata jätmisel muutub võra liiga tihedaks. Tihedas võras on õhk niiskem, see aga soodustab puuviljamädaniku levikut.

 

Toestage oksi

Mõnikord kasvatab puu rohkem vilju, kui ise kanda jaksab. Toestage saagi all lookas oksi, et need liigse koorma all ei murduks.

 

Andke viljapuudele sügisväetist

Baltic Agro aia sügisväetise kulunorm viljapuude väetamisel on 80 g/m2. Viljapuid väetage augustis - septembris. Kandvate viljapuude väetamisel puistake väetist võra piirile ja pisut üle selle. Noortel viljapuudel väetage ka tüvelähedast piirkonda. Murukamaras kasvavate viljapuude väetamisel tehke pinnasesse võra piirile kangiga u 20 cm sügavused augud ja jaotage väetis aukude vahel ära.

Vaata videost, kuidas väetada viljapuid ja marjapõõsaid.

Soovitame

x
pname

Product was successfully added to your shopping cart.

« Continue shopping
Checkout »
x
Error

huston we have a problem

« Continue shopping