Millal ja kui tihti aia- ja metsalinde sööta?

Söötmist võiks alustada siis, kui päevane külm on kestnud juba mitu nädalat. Esialgu võib piirduda väiksemate kogustega. Alustada ei tohiks liiga vara, sest see meelitab meile jääma neidki linnuliike ja linde, kes peaksid lõunamaale lendama.

Kui lindude toitmist juba alustada, siis tuleb seda jätkata kevadeni, mil nende loomulik toit jälle kättesaadavaks muutub. Eriti halb on see, kui katkestad toitmise järsku lumerohkel ja külmal talveajal.

Soojemal ajal saavad linnud ka ilma lisatoiduta hakkama. Samuti on neile lisatoit tähtis suure sula või sooja järel, kui tuleb äkiline külm.

Süüa võib lindudele panna nii kord päevas kui ka mitu korda, olenevalt enda võimalustest. Tee seda aga iga päev enam-vähem ühel ja samal ajal.
Linnud õpivad kiiresti ja kogunevad siis juba toitmise ajaks. Nii ei jää toit asjatult seisma ega mattu lume alla. Igapäevase toiduportsu suurus ei ole oluline. Kõige tähtsam on, et see oleks enam-vähem ühesugune, kasvõi väike pihutäis.

Toidumajja pane igal hommikul üks pihutäis süüa. Käreda külmaga võib toit siiski pidevalt ees olla. Arutu ja ebavajalik on anda lindudele talve jooksul kümneid kilosid seemneid vm. Kui tekib soov lisatoitmine lõpetada, siis tuleb toidukoguseid lihtsalt tasapisi vähendada.

Toidumaja ei maksa kohe esimese kevadise sulaga maha võtta, sest külma või lume naastes võib lindudel toidumajast jällegi abi olla. Lindude toitmine tuleb siiski lõpetada hiljemalt aprillis.

Seemnesegu aia- ja metsalindude talviseks toitmiseksBaltic Agro nõuanded lindude toitmiseks

Baltic Agro rasvapallid aia- ja metsalindudele on lindude talviseks toitmiseks eriti mugav lahendus. Lihtsalt riputa rasvapall oksa või konksu otsa ja tühjaks söödud võrk korja kokku. Et maiustama pääseks rohkem linde, kasuta Baltic Agro rasvapallide riputuskonksu, kuhu saab korraga rippuma panna neli rasvapalli – rohkem rõõmu lindudele ja vähem tööd sulle, kuna tõenäoliselt jätkub toitu kauemaks.

Ole kindel, et toit, millega linde toidad, on kvaliteetne! Näiteks pähklid võivad kiiresti rikneda, kui ilmastikuolud seda soodustavad.

Osta sõpradele meie seemnesegu! Selle koostises on nisu, hirss, päevalill, hernes, uba, lina, kaer, õlitaimede seemned ja rapsiõli.

Soovitame

x
pname

Product was successfully added to your shopping cart.

« Continue shopping
Checkout »
x
Error

huston we have a problem

« Continue shopping