Tomatisordid – soovitame Eesti sorte!

Kodumaised tomatisordid on aretatud just siinsetes oludes kasvatamiseks ja on haiguskindlamad. Meie seemnevalikus on tervelt viis eestimaist tomatisorti!

Tomat ‘Evelle’

Kõrgekasvuline, saagikas ja varajane sort. Viljad on punased, väga hea maitsega, ühtlase suurusega. Keskmine mass 80-90 g. Vastupidav haigustele (ruugehallituskindel) ja viljade lõhenemisele. Hea transpordikindlus.

Tomat ‘Maike’

Madalakasvuline varajane punane tomat.Vili ümmargune, sile, ühtlase suurusega. Keskmine mass 60

-65 g. Viljad lõhenemiskindlad. Haigustele suhteliselt vastupidav.

 

Tomat ‘Mato’

Madalakasvuline ja varajane sort. Erepunane, lapikümar tomat. Kompaktne kobar, 6-10 vilja. Vilja mass 95-100 g. Ruugehallituskindel. Hea säilivuse ja transporditaluvusega. Sobib kasvatamiseks avamaal.

Tomat ‘Malle’ F1

Kõrgekasvuline, indeterminantne tugeva kasvuga punane varajane, saagikas ja väga hea maitsega hübriidsort. Vili keskmise suurusega (80-90 grammi), kergelt lame. Suhteliselt vastupidav viljade lõhenemisele, ruugehallituskindel. Hea transpordikindlusega.

Tomat ‘Terma’

Madalakasvuline, väga varajane lapik-ümar kuni ümar punane tomat. Väga hea maitsega.Vili väike (50 g). Suhteliselt vastupidav tomati-pruunmädanikule ja viljade lõhenemisele. Sobib kasvatamiseks avamaal.

Tomatisordid külva ette veebruaris-aprillis ja istuta kasvuhoonesse maikuus. Enne kasvuhoonesse istutamist on hea potitaimi õues 10 päeva vältel soojemas kohas karastada, nii hakkavad nad paremini kasvama. Sobivaimad sordid on pigem varased, sest nende puhul jõuab enamus saagist valmida enne haiguste massilist levikut. Kohalikel sortidel on eelis ebasoodsa ilmastiku korral. Hübriidsordid F1 taluvad kasvuhoones paremini halbu valgustingimusi ning temperatuuri ja niiskuse kõikumist.