Loe lähemalt, miks kanakaka koos vähese mineraalväetisega on parim, mida oma aiale anda saad.

Alusta saagi planeerimist mullast, sest kõik, mille saagiga põllult ära viime, tuleb sinna tagasi tuua. Viljakas ja hooldatud muld aitab parandada saagikust ja saagi kvaliteeti. Kui taimele on kasvamiseks ja arenguks soodne keskkond, siis on ta erinevatele patogeenidele ja stressi tekitavatele faktoritele vastupidavam.

Kui riisud oma aias lehed ja muu orgaanilise materjali kokku ning ei komposti seda, kaob orgaaniline materjal pikapeale pinnasest ja muld vaesub. Mullaviljakuse parandamisel on oluline roll sõnnikul, mida tänapäeva koduaias mullale kahjuks enamasti ei lisata. Sõnnik ei ole üksnes toiteelementide allikas, vaid parandab ka mulla füüsikalisi omadusi ning soodustab mikroorganismide arengut. Üheks väärtuslikumaks sõnniku liigiks toiteelementide kontsentratsiooni ja omastatavuse poolest loetakse linnu-, sh kanasõnnikut.

Kanakaka on looduslik väetis, mis tagab tagab taimede tugeva kasvu ja rikkaliku õitsemise ning suurendab saagikust.

Peamised omadused:

  • Sisaldab looduslikul kujul põhi- ja mikrotoitaineid, mida taimed vajavad.
  • Selle suur orgaanilise aine sisaldus parandab mullaelustikku ja mullastruktuuri, aidates sealjuures säilitada mulla viljakust ja parandades mulla võimet hoida niiskust.
  • Ei sisalda umbrohuseemneid.
  • Parandab mullaviljakust.

Kanakaka graanulite suurus on 2-5 mm. Kontaktis mulla või veega lahustuvad graanulid kergesti ja mulla mikroobide toel vabanevad taimedele vajalikud toiteelemendid.

kanakaka

Kõige lopsakama kasvu ja suurema saagi saad, kui annad taimedele lisaks kanakakale ka pisut mineraalväetist – näiteks Kevadist aiaväetist või Aia täisväetist. Kanakakast saavad muld ja taimed kätte orgaanika, aga puudu võib jääda mikro- ja makroelementidest. Mineraalväetiste tootearendus on kestnud aastakümneid ning selle käigus on loodud väetised, mis pakuvad erinevatele taimeliikidele täpselt sellise kombinatsiooni mikro- ja makrotoitainetest, mida nad vajavad. Nii et – anna taimele kanakakat ja sellele lisaks veel natuke konkreetsele taimele mõeldud mineraalväetist! Kindlasti tuleb sellise väetamise käigus jälgida väetamisnorme ning kasutada orgaanilist ja mineraalväetist vastavalt enam-vähem poole vähem kui tavakasutuse norm ette näeb.