Jah, selline toode on olemas: lilleaasa rajamiseks saad nüüd laotada mullapinnale biolaguneva kanga, millesse on niidulillede seemned sisse kootud. Lillevaipa on lihtne ja mugav paigaldada. Rulli lahti ja kasta. 100% biolagunev tekstiilkangas lilleseemnetega idaneb kiiresti. Lillevaibaga rajad värvikireva lilleaasa lihtsalt ja mugavalt, sobib nii liivasele kui savisele pinnale. Lilleaas meelitab ligi mesilasi, liblikaid ja teisi kasulikke putukaid.

Viis erineva lilleseemne seguga lillevaipa

Turfquick lillevaibad on valmistatud vett hoidvast tekstiilkangast, mis on täis pikitud erinevaid niidulillede seemneid. Lillevaiba eeliseks on see, et seemned on nö “õmmeldud” kanga sisse, mis ei lase neil paigast liikuda ja tagavad õige külvitiheduse ja sortide jaotuse. Peale lillevaiba asetamist mullapinnale, hakkab kangas aeglaselt lagunema ja seemned saavad idanema hakata.

Lillevaibaga saab lihtsalt ja mugavalt rajada väikse lillepeenra, õitsva põlluääre või kujundada terve lilleniidu. Samuti võib lillevaipa kasutada ka rõdul ja verandal lillekastides või -konteinerites. Tekstiilkangast on lihtne lõigata vastavalt soovitud mõõdule ja kujule ning see on 100% biolagunev. Kangas laguneb täielikult 8-12 nädala jooksul.

Lillevaip moonidega

Miks valida lillevaip

  • Mugav paigaldada
  • Kiire idanemisprotsess
  • Sisaldab kõrgekvaliteedilisi seemneid
  • 100% biolagunev tekstiilkangas
  • Viie erineva lilleseemne seguga lillevaipa
  • Mugav ja lihtne käsitleda – lihtsalt rulli lahti ja vormi vastavalt soovitud kujule ja suurusele
  • Garanteeritud tulemus

Lillevaiba edasimüüjad: Espak Tallinn, OÜ Hansaplant Hulgi, Gardest kodu- ja aianduskeskus.

Seemnekangaga lilleniidu rajamine

Kuigi Turfquick lillevaibad lihtsustavad lilleniidu rajamist, tuleb maa ikkagi korralikult ette valmistada ning tärganud taimede eest hoolt kanda. Selleks järgige järgmiseid olulisi samme:

1. Valige päikseline kasvukoht, kus paistab vähemalt 6 tundi päikesevalgust päevas. Kasvukoht ei tohi olla liigmärg. Puhastage istutusala umbrohust!

2. Kobestage ülemist mullakihti 10-15 cm ulatuses hargi, labida või mullafreesiga.

3. Rehitsege mullapind tasaseks. Kastke istutusala põhjalikult, nii et umbes 20 cm-ne mullakiht oleks niiske.

4. Rullige Turfquick lillevaip ettevalmistatud kasvukohale nii, et kiuline pool oleks kontaktis

mullaga. Lõigake kääridega lillevaiba kangas täpselt kasvukohale sobivaks suuruseks. Vajutage õrnalt matile veendumaks, et tekstiilkangas kindlasti mullapinnaga ühenduses oleks.

5. Katke Turfquick lillevaip õhukese (u 0,5-1 cm) mullakihiga. See aitab paremini niiskust hoida seemnete idanemiseks. Kastke kohe peale paigaldamist!

6. Kastke lillevaipa 1 või 2 korda päevas, nii et see püsiks pidevalt niiske ja ei kuivaks ära.

7. Peale seemnete idanemist, mis tavaliselt võtab aega 10-20 päeva, vähendage kastmist. Edaspidi kastke 1-3 korda nädalas täpselt nii palju, et mullapind oleks 18-20 cm ulatuses pidevalt niiske.

Lillevaibast niidu hooldamine

Kui oled seemnete külvi teinud kevadel, siis lõika lilleniit peale õitsemist maha s.o. umbes augustis/septembris. Lõika mitte madalamalt kui 7 cm kõrguselt.

Kui sul on üheaastaste liikide segu, mida sa järgmisel aastal enam kasvamas näha ei taha, siis niida peale õitsemist kõik maha, eemalda hein ja vii ära. Kui aga tahad, et üheaastased liigid ka järgmisel aastal õitseksid, siis lase lilledel ära õitseda ja seemnepead moodustada. Hõõrudes kuivanud seemnepäid käte vahel, pudisevad uued seemned mulda ning järgmisel aastal õitsevad samad üheaastased lilled.

Kui oled seemnete külvi teinud sügisel, siis niida ala kevadel niipea, kui taimed on 10-15 cm kõrgused. Niida umbes 7 cm kõrguselt. Niida uuesti augustis/septembris peale seda kui suurem õitsemine on möödas.

Kui segus on ka üheaastaseid liike, mida soovid ka järgmisel aastal näha, lase lilledel ära õitseda ja seemnepead moodustada ning külva seemned uuesti.

 

Tähelepanu!

Kui te lõpetate kastmise seemnete idanemiseprotsessi faasis ja kui mullapind kuivaks muutub, siis seemned surevad ja Turfquick kangas muudab värvi rohelisest kollaseks ja pruuniks ning kanga lagunemisprotsess peatub!

Paigalda lillevaip peale kevadisi öökülmi. Seemned idanevad kõige paremini temperatuuril +15°.

Kollane lillevaip