Hiire- ja rotimürk Ratimor PLUS: viljaterad View full size

Hiire- ja rotimürk Ratimor PLUS: viljaterad

NORM 10-200 g söödamaja kohta

Kasutusvalmis mürksööt kasutamiseks ainult muukimiskindlas söödamajas.

Kasutamine

Enne kasutamist lugeda tooteinfot ja järgida seda. Tutvu kasutusjuhendi ja ohutuskaardiga. Töö tegemisel kasuta isikukaitsevahendeid.

Söödamajad tuleb paigutada võimalikult lähedale kohtadele, kus on märgatud näriliste elutegevust (nt liikumisteed, pesitsuskohad, söögikohad, augud, urud jne). Võimaluse korral tuleb söödamajad kinnitada maapinnale või konstruktsioonide külge. Söödamajad paigutada teineteisest 5-10 m kaugusele vähendades vahemaad kuni 2 m kõrge arvukuse korral. Söödamajad tuleb üle vaadata tõrje alguses vähemalt iga kahe-kolme päeva tagant ning edaspidi vähemalt kord nädalas, et kontrollida, kas mürksööta on puututud ja söödamajad on kahjustamata, ning eemaldada näriliste laibad. Vajadusel lisada mürksööta.

Asetada söödamajad lastele, lindudele, lemmikloomadele, koduloomadele kättesaamatusse kohta. Asetada söödamajad eemale toidust, joogist ja loomasöödast, samuti nendega kokkupuutuvatest nõudest või pindadest eemale.
Veenduda, et söödamajad on kohtadesse, kus ei teki üleujutust. Vahetada söödamajas olev mürksööt välja, kui see on saanud veekahjustusi või saastunud mustuse tõttu.
Närilised võivad olla haiguskandjad. Mitte puutuda surnud närilisi paljaste kätega, vaid kasutada nende kõrvaldamiseks kindaid või abivahendeid nagu tangid. Toode sisaldab mõruainet ja värvainet.

Kulunormid

Antikoagulantsed näriliste tõrjevahendid mõjuvad viibega saavutades tõhususe 4–10 päeva jooksul pärast mürksööda tarvitamist.

Siseruumis

Koduhiir (Mus musculus), Rändrott (Rattus norvegicus), Must- ehk kodurott (Rattus rattus): kasutada 10 g kuni 40 g mürksööta söödamaja kohta.

Rändrott: Rottide leviku korral kasutada 10 g kuni 200 g mürksööta söödamaja kohta. Söödamajad paigutada teineteisest 10 m kaugusele vähendades vahemaad kuni 5 m kõrge arvukuse korral.

Väliskeskkonnas hoonete ümber

Rändrott (Rattus norvegicus), Must- ehk kodurott (Rattus rattus):
kasutada 10 g kuni 200 g mürksööta söödamaja kohta.

Pakend

150 g.

Ohutuskaart tootele Ratimor PLUS viljaterad (pdf)

16 toodet samas kategoorias