Juurte toitevedelik View full size

Juurte toitevedelik

Juurte toitevedelik kastmiseks taimede ümberistutamisel paremaks juurdumiseks ja kasvu ajal stressi leevendamiseks.

Sobib eriti hästi kastmiseks taimede ümberistutamisel, et leevendada ümberistutamisega paratamatult kaasnevat kasvustressi. Kevadel mõjub kasvule äratajana nii aias olevatele püsikutele kui ka murule. Suvistel põuaperioodidel kastmisvette lisatuna mõjub biostimulaatorina, aidates ebasoodsates tingimustes taimedel kasvu jätkata. Sobib hästi istutusmaterjali istutuseelseks töötlemiseks (leotada taimi, kartuli mugulaid).

Juurte toitevedelik on looduslik humiin- ja fulvohapete kontsentraat - mulla parandaja, mille kasutamisel mulla elustik ja kasulikud mikroorganismid aktiveerub.

Mullas olevad toiteelemendid (lämmastik, fosfor, kaalium jt) muutuvad taimede jaoks kergemini kättesaadavaks. Paraneb mulla struktuur – õhustatus, vee kinnipidamise võime. Tänu sellele areneb taimedel rohkete narmasjuurtega tugev juurestik, mille kaudu taimed omastavad hästi vett ja vajalikke toitaineid.

KASUTAMINE

Istutuseelne sh. kartuli mugulate töötlemiseks – 1%-line lahusega ehk 2 tl väetist lahustada 1 l vees.

Seemnete istutuseelne ettevalmistamine, leotamine – 5%-lise lahusega ehk 10 tl väetist lahustada 1 l vees.

Istutusjärgne väetamine mulla pinnale – 5% lahusega ehk 10 tl väetist lahustada 1 l vees.

Muruplatsid, varakevadel ja pärast igat niitmist 10–15-päevase ajavahemikuga – kasta 1%-lise lahusega: 100 ml väetist lahustada 10 l vees.

Lehestikku tuleb väetada hommikul või õhtul. Pärastlõunal tohib väetada ainult pilvise (kuid mitte vihmase) ilmaga, et vältida lehtede kõrbemist ja niiskuse aurustumist, mis vähendab väetamise tõhusust.

Toote kõik koostisained sisalduvad looduslikus muutmata turbas, sealhulgas probiootikumid. Toitelahus sisaldab minimaalselt 48% humiiniekstrakte (fulvohappeid vähemalt 18%). Lisaks ka makro- ja mikroelemente. Lämmastik (N) – 0,2%, fosfor (P) – 0,5%, kaalium (K) – 0,3%.

Kasta lahusega:

  • tomati, kurgi jt. köögivilja- ja lillekultuuride istikuid pärast ümberistutamist,
  • lille- ja mugulsibulaid pärast maha panemist,
  • puuvilja-, marja- ja dekoratiivkultuuride pistikuid juurdumise ajal,
  • taimi pärast talvitumist või põuaperioodi.

Pakend

500 ml, 1l.

20 toodet samas kategoorias