Kastmisväetamine aktiveerib taimi ja tõstab saagikust

Taimed omastavad toitaineid vees lahustunud kujul. Seetõttu on mõistlik anda taimedele toitaineid koos kastmisveega, kasutades vees lahustuvaid pulbrilisi või vedelaid väetisi. Kastmisväetised sobivad kõikidele kasvuhoone-, avamaa-, toa- ja rõdutaimedele - kõikide suvelillede, ilupuude, rooside, põõsaste, toa-, rõdu-, kasvuhoone- ja avamaataimede (tomat, kurk, porgand, kapsas, kartul, maasikas) kastmiseks või lehtede kaudu väetamiseks.

Kastmisväetamine aktiveerib  tänu oma kiiretoimelisusele õitsemist ja tõstab saagikust. Lilled õitsevad pikalt ja lõhnavad hästi. Saak valmib mahlane ja maitsev. Ilupuud ilutsevad täies hiilguses. Tasakaalustatult toitunud taimed on kahjurite ja seenhaiguste suhtes hea vastupanuvõimega.

Kastmisväetised on vees kiiresti ja hästi lahustuvad pulbrid, mida kasutakse kastmisväetamisel või lehtede kaudu väetamisel (pritsides). Lisaks põhilistele toitainetele nagu lämmastik (N), fosfor (P) ja kaalium (K) sisaldavad kastmisväetised kõiki taimedele vajalikke mikroelemente kergesti omastatavas vormis.

Miks kasutada kastmisväetist?

 • kiire toime: taim saab kasvu ajal kastmisveest toitained kõige paremini ja kiiremini kätte
 • kastmisväetis aktiveerib õitsemist ja tõstab saagikust
 • terve taim on vastupanuvõimelisem kahjurite ja seenhaiguste suhtes.
 • kastmisväetis mõjub kiiremini kui graanulväetised ja väetisepulgad
 • mugav kasutada: lisa 1 tl 10 liitrile veele ja sega ning kasta oma taimi
 • kastmisväetisega rikastatud kastmisvett võb kasutada ka taime lehtede pritsimiseks, nii omastab taim toitained väga kiiresti
 • kastmisväetis sisaldab taimedele vajalikke mikroelemente kergesti omastatavas vormis

Kuidas valida õige kastmisväetis?

Iga taimeliik vajab toitaineid erineval hulgal. Baltic Agro kastmisväetiste sarjast leiab spetsiaalselt tomatile, kurgile, roosidele, suvelilledeleorhideedele ja maasikatele sobiva koostisega väetise.

Samuti on oluline hoolitseda, et hapulembeste taimede jaoks (metsamarjad, rododendronid, mägimännid, kanarbikud jt) oleks pinnase pH sobilik. Baltic Agro mustika ja hortensia kastmisväetis aitavad hoida kasvunõuetele vajalikku pinnase pH-taset.

Kuidas teha kastmisvett lahustuva väetisega

Lahusta vajalik kogus väetist vees ja saadud lahusega kastke taimi.

Aiataimede kastmiseks vali sobiv viis:

 • igal kastmiskoral lisa 1 tl 10 liitrile veele
 • kasutades üks kord nädalas või üle nädala (2x kuus) 3 tl väetist 10 l veele

Toataimede jaoks tee kastmislahus 2 l veega:

 • talvel väetades lisa üks kord kuus 0,5 tl kastmisvette
 • aprillist augustini igal kastmiskorral 0,5 tl kastmisvette

Mõõdud: 1 supilusikatäis on u 10 g, 1 teelusikatäis on u 5 g.

Kuidas väetada lehtede kaudu

Lehtede kaudu väetamiseks tuleb taimede lehti pritsida väetiselahusega. Pritsimisel väldi kuuma, päikesepaistelist ilma ja pritsida pilves ilmaga, hommikul või õhtul. Pritsimiseks lahusta 1 spl ühes liitris vees (1%-line väetiselahus).

Vali endale sobiv Baltic Agro kastmisväetis!