KUIDAS KATTELOOR KÜLMA EEST KAITSEB JA SAAKI KIIRENDAB

Katteloori kasutamise toime põhineb nn kasvuhooneefektil. Päikeselt saabuv suunatud soojuskiirgus läbib põllule laotatud katteloori takistuseta ja soojendab katteloori alust mullapinda. Soojenenud mullapinnalt lahkuv  hajutatud soojuskiirgus aga ei suuda katteloori läbida ja peegeldub mullapinnale tagasi, jäädes katteloori alla "lõksu". Nii moodustub kevadel, kui õhk on veel külm, katteloori all mikrokliima, kus temperatuur on mitmeid kraade kõrgem ümbritsevast keskkonnast.

ÖÖKÜLMA EEST KAITSEV TOIME

põhineb samuti mullapinnalt lähtuva soojuse tagasi peegeldumisel. Katteloor ei lase päeval soojenenud mullapinda jahtuda. Soe mullapind aga suudab väikest katteloori alust õhuruumi hoida plusstemperatuurides päikesetõusuni. Miinuskraadidel sulgevad õhuniiskusest tekkinud väikesed jääkristallid katteloori kiudude vahelised pilud ja õhuliikumine lakkab. Katteloor ise ei ole mingi küttekeha ja taimi ei soojenda, vaid suudab säilitada vaid päeval kogutud soojust. Sellepärast  oleneb öökülma  kaitse tõhusus  sellest, kui soe või päikesepaisteline oli öökülmale eelnenud päev ja kui kaua öökülm kestab. Kui enne tugevat öökülma on pikalt olnud pilves ja jahe ilm, on mulla soojavarud väiksemad ja võiks kasutada katteloori kahekordselt.

KUIDAS KATTELOOR KAHJURITE EEST KAITSEB

Suurem osa taimi kahjustavatest ussidest ja tõukudest on lendavate kärbeste ja liblikate vastsed. Katteloori tihedast kiudude võrgustikust ei pääse lendavad putukad läbi, ega saa taimedele muneda.


Katteloori kasulikud omadused
• loor on kaalult väga kerge ja kaitseb õrnalt, noori võrseid ja juurdekasvu muljumata
• ultraviolettkiirguse suhtes stabiilne materjali struktuur annab pikaajalise kaitse
• niiskust läbilaskev ja hingav
• väga hea valguse läbilaskvusega, lastes 90% valgust taimedeni
• kaitseb öökülmade eest, tõstab mulla ja õhu temperatuuri
• vähendab tuulekahjustusi
• kaitseb lindude ja ulukite eest
• kerge käsitsi või standardsete kile paigaldusmasinatega paigaldada.