Tüvekaitsevõrk kaitseb

Kaitseb puutüve mehaaniliste vigastuste eest

Ümber tüve paigaldatud võrk kaitseb puu tüve trimmerdamisel ja niitmisel (ka mururoboti otsasõitmisel) tekkivate vigastuste eest. Samuti vajavad noorte õuna-, ploomi- ja ilupuude tüved kaitset metsloomade ja näriliste kahjustuste eest.

Kaitseb päikese eest

Päike soojendab eriti tumedaid pindasid. Nii saavad kevaditi tugevalt soojendatud puude tüvede lõunapoolsed küljed.
Tüvevõrgu paigaldamineÖöpäevane temperatuurikõikumine võib ulatuda mitmekümne kraadini. Päeval sulatab päikesesoojus koore üles, koed elustuvad ja paisuvad ning öösel külmub kudedesse varutud vesi jääks. Sulamine ja külmumine tekitab koores sisepingeid ning lõpuks see lõheneb.
Külmalõhed omakorda põhjustavad koorepõletikku ning lõpuks ka viljapuu-tüvevähki ja mustvähki.
Vanemaid puid kevadtalvine päike ei ohusta, sest nende koorel olev korp hajutab päikesekiirgust. Nii mustal kui valgel tüvekaitsevõrgul on UV-kaitse, valge aga peegeldab päikest ka oma värvi tõttu tõhusalt tagasi.

Lihtne paigaldada

Tüvekaitsevõrgu paigaldamine on ülimalt lihtne - keera vaid kaitsevõrk ümber puutüve. Parim aeg tüvekaitse paigaldamiseks on sügisel – oktoobris-novembris. Kevadel võid võrgu eemaldada ja sügisel taas kasutusele võtta, noortele puukestele võid selle aga aastaringselt igaks juhuks tüve ümber jätta. Must võrk sulandub kenasti ümbritsevaga ja ei paistagi sinu aias välja.

Soovitame

x
pname

Product was successfully added to your shopping cart.

« Continue shopping
Checkout »
x
Error

huston we have a problem

« Continue shopping