Toataimede ümberistutamine

ToataimedSobivaim aeg enamuse toataimede ümberistutamiseks on kevad. Siis algab paljudel taimedel uus kasvuhooaeg. Ümber istutama peab vanemaid taimi, mille pott juba kitsaks jäänud, samuti noori kiirekasvulisi taimi. Üheks märgiks ümberistutamise vajadusest on kollakaks tõmbuvad lehed, mis annavad märku võimalikust toitainete puudusest.

Õige suurusega pott

Istutuspoti läbimõõt peaks olema 2-3 cm võrra eelmisest potist suurem. Liiga suures potis ei kipu taimed õitsema. Tavaliselt jäädakse pead murdma, kas kasutada looduslikku keraamilist või plastpotti. Plasti suhtes valitsev eelarvamus tasub aga ümbermõtlemisele võtta, kuna tänapäeval on kauplustes saada ümbertöödeldud plastist keskkonnasõbralikke lillepotte, mis näevad head välja. Plastpotis on taimedele sobivad tingimused, see hoiab hästi niiskust ja sooja. Kindlasti tasub plastikut kaaluda suurte pottide puhul, mida oleks keraamilisena liiga raske liigutada.

Taime vajadustele vastav muld

Kui sa pole kindel, et suudad igale taimele täpselt sobiva koostisega mulla ise aiamullast ja teistest komponentidest valmis segada, siis parem osta vajaminev muld aianduskauplusest. Erinevatele taimedele pakutakse eri koostisega mulda, milles nad end kindla peale hästi tunnevad. Ise mulla segamine on keskkonnasäästlik tegu, aga sellele peab eelnema hoolikas uurimistöö.

Õige istutamine

Keera taim õrnalt kummuli olevast potist välja, potti võimalusel eelnevalt muljudes. Eemalda vana muld, lõika ära katkised ja haiged juured. Pane poti põhja paari sentimeetri jagu kergkruusa, et liigne kastmisvesi taime juurte ümbert ära valguks. Vajuta uus muld umber taime juurte sõrmedega tugevalt kinni. Kasta korralikult läbi. Soovitame Baltic Agro “salanipina” lisada kastmisvette ümberistutusväetist Pralumus, mis sisaldab makro- ja mikrotoitained ning biostimulaatoreid. Nii on ümberistutamisel taimel stressi vähem, väheneb ka vee aurumine taimest. Ära unusta aeg-ajalt kasutada väetiselahust, et tagada taimele piisav toitainetega varustatus.Kui taime kimbutavad kahjurid, on abiks looduslik kahjuritõrjevahend NeemAzal. Kahjurite olemasolul saad silma peal hoida, kasutades kollaseid liimpüüniseid.

Soovitame

x
pname

Product was successfully added to your shopping cart.

« Continue shopping
Checkout »
x
Error

huston we have a problem

« Continue shopping