Milleks lupjamine

Sobiv mullalahuse reaktsioon pinnases on sama tähtis kui majale vundament

Eestimaa mullastik on väga erinev. Muldade hapestumist soodustab ka meie kliima, sest sademete hulk ületab tublisti maapinnalt ja taimedelt aurustuva vee hulga. Mullast läbinõrguv vesi leostab aastas hektari kohta keskmiselt 150 kg kaltsiumi ja 10 kg magneesiumi. Kaltsium- ja magneesiumioonide asemele siirduvad mullalahusesse ja mullakolloidide pinnale vesinik- ja alumiiniumioonid, mistõttu muutubki muld happelisemaks.

Mullalahuse reaktsiooni tähistatakse mulla pH-ga, mis on kokkuleppeline sümbol mullalahuses vesinikioonide hulga tähistamiseks.

Toitained mullas

Sobiva pH tingimustes toitainete lahustuvus ning taimedele kättesaadavus paraneb. Elavneb ka mikroorganismide ja vihmausside tegevus. Muld on sõmer ja paraneb vee- ning õhurežiim. Mulla pH on üks tähtsamaid maa viljelusväärtuse näitajaid.

Happelistel muldadel kannatavad taimed kaltsiumi- ja magneesiumipuuduse all. Lisaks on see ka soodne keskkond mitmesuguste seen- ja bakterhaiguste levikuks.

Kui pH on alla 5,5, väheneb mulla fosforiühendite lahustuvus ja fosforväetiste efektiivsus. Väetamisel jääb madalaks ka teiste elementide efektiivsus.

Happelises pinnases kasvavad hästi rododendronid, põõsasmustikad, mitmed okaspuuliigid, astilbed ja hortensiad - seetõttu nende kasvupinnast ei neutraliseerita.

Miks tuleks mulda lubjata

Liiga happelises mullas (pH kuni 6) väheneb mulla bioloogiline aktiivsus ning taimi kahjustavad tõusmepõletik, hahkhallitus, kapsanuuter, traatuss (naksurlased), luuviljalistel võib esineda kummivoolust.

Lubjata tasub kindlasti viljapuude kasvukohti, kuna see tagab kirsi ja ploomipuu viljale ilusa värvi, aroomi ja suurandab vastupidavust haigustele ning kahjuritele. 

Sammaldunud muruSiin mõningad soovituslik kasvukeskkonna pH vahemikud, mida tasuks parima saagi nimel järgida:

pH 6-7 – avamaakurk, tomat, sibul, hernes, kapsas, kaalikas, uba, porgand, punapeet, porrulauk, rabarber, tulbisibulad

pH 6-6,5 – maasikad, marjad, viljapuud, ilutaimed, kartul 

pH 5,5-6,5 murud.

Mulla happesust saab määrata laboratooriumis, aga on olemas ka nö kiirtestid hästivarustatud kauplustes. Happelisele kasvukeskkonnale viitab ka sambla rohkus ja levimine murus, - visuaalne indikaator.

Mulla pH tõstmine

Mulla pH-d parandavad lubjakivi- ja dolokivijahud, klinkritolm (tsemenditootmise kõrvalprodukt), peenestatud kriit. Koduaia tarbijale mõeldes on Baltic Agro tootevalikus aia- ja murulubi, mida tuleks aia rajamisel arvestada 8 kg/100 m² kohta. Hilisemaks pH-taseme hoidmiseks võiks lisada aia- ja murulupja 2-3 aastaste vahedega 5 kg/100 m². Lisaks ka granuleeritud kriit, mis täna on saadaval suuremas, 25 kiloses pakendis (kriit on peeneteraline poorne pehme lubjakivi).

Baltic Agro lubjakivijahu pulbrit on hea kasutada väiksematel pindadel, kus selle tolmav koostis ei ole nii segav faktor. Sobib hästi näiteks lillepeenra rajamisel, turba neutraliseerimisel, istutamisel. Pakend 2 ja 5kg. Mahetoode.Granuleeritud lubi

Baltic Agro lubjakivijahu jämedateraline puru, sobib eriti hästi suuremate pindade näiteks muru lupjamiseks, kuna ei tolma ja on hea lennukaugusega. Pakend 10 ja 20 kg. Mahetoode.

Baltic Agro granuleeritud kriit on kõige kiirema neutraliseeriva toimega. Tugevad graanulid võimaldavad tolmuvaba tööd. Suurepärane toode suurte pindade lupjamiseks. Saab ideaalselt laotada ka väetisekülvikuga, kuna graanul on hea voolavusega. Kirie lahustuvusega. Pakend 25kg. Sobib maheaedadesse.

Aialubja kasutamine

Kasutada varakevadest hilissügiseni. Lubiainet võib külvata mulla (või muru) pinnale või segada pinnasesse. Enne mulla lupjamist tuleb välja selgitada milline on mullastiku reaktsioon ja kasutada etteantud kasutusnorme!

Soovitame

x
pname

Product was successfully added to your shopping cart.

« Continue shopping
Checkout »
x
Error

huston we have a problem

« Continue shopping