Mida on vaja teada hiire- ja rotimürgi kasutamisel?

Baltic Ratimor pastapadjadAgro poolt müüdava Ratimor mürksööda toimeaineks on brodifaakum. Juba väga väikesest kogusest piisab näriliste hävitamiseks. Mürgil on viivitatud toimeaeg ehk toime avaldub 4-8 päeva jooksul. Nii ei suuda närilised kaaslaste suremist söödaga seostada ja jätkavad ise selle tarbimist. Lisaks on söödale lisatud mõruainet, vältimaks sööda neelamist koduloomade või laste poolt. Siiski soovitame kasutada mürgi levitamiseks spetsiaalseid kinniseid söödamaju, et mürgi kokkupuudet koduloomade ja lastega täielikult vältida.

Sisetingimustes kasutamiseks soovitame Ratimor mürksöödapastat, millel on õlilõhnalised koostisosad. Need hoiavad sööda niiske, maitsva ja pikalt toimivana. Pasta on pakitud väikestesse kotikestesse ja on eriti sobiv kohtadesse, kus saadaval palju närilistele tavapärast toitu: sahvrid, keldrid, vilja- ja söödahoidlad, prügikonteinerite ümbrus jm.

Välitingimustesse sobivad Ratimor vahaplokid. Plokil on palju servi, mis meelitavad närilisi rohkem sööta närima. Kui ploki serv on katki näritud, puruneb plokk väikesteks tükkideks ja sööt on veel paremini söödav. Ratimor vahaplokid näriliste tõrjeksSobivad niisketesse tingimustesse: õue, garaaži, puukuuri, kasvuhoonesse, muru- ja põllutraktorite juhtmete kaitsmiseks jm. Plokid sobivad kasutamiseks ka siseruumides.

Mürksööda käsitlemisel tuleb kindlasti kasutada kaitsekindaid, et mitte puutuda sööta paljaste kätega. Toimeained võivad tungida läbi naha ja tekitada nahaärritust. Pärast sööda käsitlemist tuleb pesta käed.

Enne hiire- ja rotimürgi kasutamist tuleb kaaluda ennetavaid tõrjemeetmeid nagu toidu eemaldamine ja sissepääsuavade sulgemine, ning kemikaalivabu tõrjemeetodeid, nt püünised. Mürksööt on suure bioakumulatsiooni potentsiaaliga, mis tähendab, et see ei hävi looduses ja koguneb toiduahelasse.

Soovitame

x
pname

Product was successfully added to your shopping cart.

« Continue shopping
Checkout »
x
Error

huston we have a problem

« Continue shopping