✓ veendu, et vahend on lubatud kasutamiseks antud kultuuril ja kasutusalal
✓ jälgi, et kasutad õiget kulunormi
✓ pea kinni lubatud kasutuskordade arvust
✓ teosta töid ainult lubatud ajal (kasvufaas, NB! insektitsiididel kellaaeg, jm)
✓ arvesta kindlasti lisapiirangutega veekogude läheduses ja teiste märgistusel toodud puhvertsoonidega
✓ jälgi tööooteaega/ooteaega.
✓ info reaalajas
✓ erinevad otsinguvõimalused
✓ kasutustingimused kergesti leitavad
✓ infolehed toote juures
✓ piktogrammid hästi nähtavad -> toodete omadused võrreldavad.
Puude tüvede kaitseks valge tüvekaitsevõrk.
Päike soojendab eriti tumedaid pindasid. Nii saavad kevaditi tugevalt soojendatud puude tüvede lõunapoolsed küljed. Ööpäevane temperatuurikõikumine võib ulatuda mõnel selgel ööl mitmekümne kraadini. Päeval sulatab päikesesoojus koore üles, koed elustuvad ja paisuvad ning öösel külmub kudedesse varutud vesi jääks. Sulamine ja külmumine tekitab koores sisepingeid ning lõpuks see lõheneb. Külmalõhed omakorda põhjustavad koorepõletikku ning lõpuks ka viljapuu-tüvevähki ja mustvähki.
Valge tüvekaitsevõrk:
Must tüvekaitsevõrk on UV-kaitsega, hingav ja painduv tihe võrk. Kaitseb puutüves kaitseks näriliste, jäneste ja metskitsede eest. Kaitseb trimmerdamisel tüve koort vigastuste eest.
Kaitseb puude tüvesid päikesepõletuse eest, leevendades temperatuuri järsu kõikumise kahjulikku mõju, mis põhjustab puukoore lõhenemist. Hävitab kahjureid ja nende mune, sest sisaldab kustutatud lupja ja raudsulfaati. Regulaarsel kasutamisel hoiab ära vetikate, samblike ja sammalde arengu puukoorel.
Kasutamine. Noorte korbata õuna-ja pirnipuude tüved ja võraharude hargnemiskohad valgendada jaanuaris – märtsis.
Pulber segada veega 1: 4 ühtlaseks massiks, lasta pool tundi seista ja segada veel korralikult läbi.
Lubivärv kantakse tüvedele ja võraokstele pintsliga. Valgendatakse kuiva ilmaga, kui õhutemperatuur on üle 0ºC. Osa värvist võib talve jooksul pudeneda, vajadusel võib valgendamist korrata.
Kasutamisvalmis värv puittaimede valgendamiseks ja kaitseks külmapragude ja kuumuse eest.
Kasutamine. Sileda koore kasutusnorm u 270 g/m2 (1,5 kg kasutada kuni 5,6 m2 koorepinna kohta).
Suurema koguse korral võib seda lahjendada veega vahekorras 1:2. Kuiva ilmaga on tardumisaeg umbes 2 tundi.
Pihustamismeetod. Lahjendada pasta veega vahekorras 1:3.
Pakend 1,5 kg.
Pärast külma ja lumerohket talve kipub küllap igaüks meist aeda, et hinnata, kuidas puud-põõsad talvitusid ja millised nad pärast tänavutalviseid katsumusi välja näevad. Külmalõhed, lumemurrud ja näriliste kahjustused on kindlasti üks osa sellest, mida te oma aiapuudel silmata võite. Puul on „haavad“, ja nagu inimestelgi, nii on ka puude ja põõsaste haavad soodsaks pinnaseks mädanike- ja haigustekitajatele. Et need puusse tungida ei saaks, tasub lõikekohti välismõjude eest kaitsta haavapeitsiga. Baltic Agro looduslikest komponentidest keskkonnasõbralik peits on valmistatud samadest looduslikest ainetestki, mida taim ise vigastuste parandamiseks toodab.
Kui tegu on väiksemate lõigetega, pole peitsimine ilmtingimata vajalik, küll aga tuleb kindlasti katta suuremad vigastused, näiteks saelõiked. Oluline on see eelkõige siis, kui haava keskel paljastub tume lülipuit, millel puudub vastupanuvõime haigustekitajatele. Selle kaudu tungivad puusse ka puidumädanikke tekitavad seened.
Peitsimist vajavad ka tüvepikenduse alumises osas olevad harvenduslõiked, noorenduslõiked katmist ei vaja.
Peitsiga võiks katta ka jäneste, näriliste ja kitsede ulatuslikumad närimisjäljed.
Baltic Agro haavapeits on 300-grammises pakendis, millega on kaasas ka pintsel. Peits kantakse eelnevalt puhastatud ja silutud haavakohale umbes 2 cm ulatuses ümber haava. Peitsimine tuleb ette võtta kuiva ilmaga ning seda tööd saab teha kuni -10C° juures.
Peitsitud haavu on soovitav aeg-ajalt üle vaadata, lahtilöönud vahendit uuesti kinni suruda, vajadusel aga hoopis haava puhastada ja uuesti töödelda.
Haava- ja pookevaha on haavasulgemise vahend vilja- ja ilupuudel. Vaigu-vaha segu moodustab haava pinnale kindlalt kleepuva kihi, mis kaitseb puuhaava niiskuse ja kuivamise eest. Puuvahast moodustunud fungitsiidivaba kaitsekile hoiab niiskuse eemal ja tagab haava paranemise. Kaitsekiht võimaldab haaval paremini kinni kasvada.
Puuvaha on hea määratavusega, kuumaga ei jookse maha ning külma käes ei pragune.
Toode sobib mahepõllumajanduses kasutamiseks (EU mahemääruse järgi).
Kasutamine Segada puuvaha korralikult. Mitte hoida puuvaha üle +40°C temperatuuril. Kanda ühtlaselt puuhaavadele. Kasutada ainult kuiva ilmaga ja temperatuuril mitte alla -5°C. Vahetult pärast pookimist katta puuvahaga pookekoht ja pookealuse lõikepind.
Kulunorm 200 g/1 m².
Pakend 125 g.
Kiire abi puuhaavade korral peale okste lõikamist, tuule kahjustuste ja külmalõhede hooldamiseks kõigil taimedel ja põõsastel. Haavasprei sisaldab puuvaike ning toimib puu haavadele loomuliku kaitsekihina.
Mugav peale pihustada. Kuivab kiiresti ja moodustab puu haavale läbipaistva püsiva katte.Kaitseb haava niiskuse sissetungimise eest ning loob haavakohale soodsa mikrokliima kiirendades seeläbi haavade paranemist.
Tänu läbipaistvale toonile saab haava jälgida. Sobib hästi ka ilupuude ja bonsai lõikekohtade kaitseks oma läbipaistva värvi tõttu.
Kasutamine. 200 gr/1 m2. Puuhaavu pritsida ca 20 cm kauguselt.
Pakendid 100 g pumbaga pudel, 200 g aerosoolpudel.
Komplekt veeslahustuvast karbamiidist ja vasksulfaadist viljapuude ja marjapõõsaste pritsimiseks varakevadel ja hilissügisel. Pritsides toidame taimi lämmastiku ja vasega, ning ennetame haiguste teket (laikpõletikud, mädanikud jt). Taimed muutuvad tugevamaks ja vastupidavamaks ebasoodsate kasvutingimuste suhtes.
PRITSMINE KEVADEL. Pritsida, kui lumi on sulanud ja temperatuur on üle 0°C. Pritsida võib vaid enne pungade puhkemist. Soovitame pritsida lahust ka puu all olevatele eelmise aasta lehtedele ja viljade jääkidele, sest see aitab vältida haiguste ja kahjurite levikut.
PRITSIMINE SÜGISEL. Oktoobris-novembris pritsida, kui lehed on varisenud, puualune koristatud ja saak korjatud.
KOMPOSTIMISE KIIRENDAMISEKS. Valmislahusega kasta komposteeritavaid taimejääke – see soodustab kõdunemist ja rikastab komposti lämmastikuga.
Liimivöö rohelisele liimile kleepuvad kinni vaid sellest üle roomavad kahjurputukad. Katsed näitavad, et rohelist värvi liim kasulikke lendavaid putukaid ligi ei meelita. Juhuslikud lendavad kasulikud putukad, kes ainult korraks liimiribale maanduvad, saavad ära lennata.
Liimivöö tõrjub kõiki mööda tüve roomavaid putukaid, nt:
Karbis ka kinnitustraat (ei ole tsingitud).
Ilmastikukindel: roheline liim ei lahustu vees ja seega ei uhu vihm seda ära.
Komposteeritav: liimiriba on valmistatud looduslikku päritolu vaigust ja pärgamentpaberist.
Tõrjub kõiki mööda tüve liikuvaid putukaid, nt harilik külmavaksik, sipelgad, pähklikärsakas, puiduüraja, kirsipuu-lehetäi jne. Kasutusperiood: hariliku külmavaksiku tõrjeks tuleb liimpüünist kasutada septembri lõpust oktoobri alguseni. Kasutada enne esimeste hallade saabumist. Vajaduse korral määrige uue vahakihiga veebruaris ja märtsis (toimib sel perioodil ka sipelgate, lehetäide, pähklikärsakate jne tõrjeks).
Kasutamine
Kasulikele putukatele ohutu: katsed näitavad, et see liimpüünis ei tõmba tänu rohelise värvusele ligi kasulikke putukaid. Liimpüünis tõrjub ainult putukaid, mis sellest üle liiguvad või roomavad. Muud, st kasulikud putukad, kes ainult korraks sellele maanduvad, saavad ära lennata.
Ei lase sipelgatel lehetäisid kaitsta ja nende eest hoolitseda.
Ilmastikukindel: roheline liim ei ole vees lahustuv ja seega ei uhu vihm seda ära.
Koostis: liimpüünis on valmistatud fossiilset ja looduslikku päritolu ainetest ja taimeõlidest ning on seega komposteeritav ning keskkonna- ja taimesõbralik.
Pakend 250 g.
See koduleht kasutab küpsiseid
Baltic Agro koduaia veebileht kasutab parima kasutajakogemuse pakkumiseks küpsiseid.
Veebisaidi kasutamise jätkamiseks peate küpsiste kasutamisega nõustuma. Valides "Luban kõik küpsised", annad nõusoleku kõikide küpsiste kasutamiseks. Täpsemalt saad nende kohta lugeda meie privaatsuspoliitikast.
Ka siis, kui te küpsistest keeldute ja kodulehte kasutate, nõustute hädavajalike küpsiste kasutamisega.
Teil on õigus oma nõusolekut igal ajal muuta ja tagasi võtta.